2022’nin Ses Getiren Oyunu Sifu Film Oluyor

0 13

Bugünki makalemizde sizlere 2022’nin Ses Getiren Oyunu Sifu Film Oluyor ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda 2022’nin Ses Getiren Oyunu Sifu Film Oluyor ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Zorlayıcı ve kıyasıya bir yakın dövüş içeren üçüncü kişi aksiyon oyunu Sifu, mütevazi bir ekip tarafınca geliştirilmesine karşın 2022’nin en fazla ses getiren yapımlarından biri olmayı başardı. Absolver’ın arkasındaki Fransız bağımsız stüdyo Sloclap‘ın imzasını taşıyan oyun, ustasının ölümünden sonrasında kendi hakkaniyet ve intikam yolculuğuna çıkan genç bir Kung Fu öğrencisini merkez alıyor.

Günümüz Çin’inde geçen klasik bir dövüş sanatları hikayesi barındıran Sifu, sürükleyici anlatısı ve alımlı atmosferi kadar, saç baş yoldurtan zorluğuyla da epey dikkat çekiyor. Deadline‘ın haberine gore yapım şirketi Story Kitchen, oyunun uyarlama haklarını satın aldı. Projenin başlangıcında, John Wick serisinin yaratıcısı Derek Kolstad bulunuyor.

Sifu Filminin Senaristliğini Derek Kolstad Yazıyor

Sifu’yu beyaz perdeye taşıyacak olan yetenekli isim, ortaya yeni bir ‘John Wick’ efsanesi daha çıkarabilir. Öte taraftan uyarlamanın oyunda anlatılan vakalara ne kadar sadık kalacağı belli değil. Her öldüğünde esrarengiz bir tılsım yardımıyla tekrardan dirilen kahramanımız, her hayata her döndüğünde birazcık daha yaşlanıyor. Kolstad ve Story Kitchen’ın bu şeklinde unsurları filme dahil edip etmeyecekleri büyük bir merak mevzusu.

Kolstad ek olarak bir süredir klasik beat-’em-up video oyunu serisi Streets of Rage‘in film uyarlaması üstünde çalışıyor. Proje yakın süre ilkin, Hollywood’un önde gelen yapım şirketlerinden Lionsgate tarafınca satın alındı. Sifu filmi ile alakalı ayrıntılar netleştikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.