Animeli Koloni Kurma Oyunu ‘Jumplight Odyssey’ Duyuruldu

0 18

Bugünki makalemizde sizlere Animeli Koloni Kurma Oyunu ‘Jumplight Odyssey’ Duyuruldu ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Animeli Koloni Kurma Oyunu ‘Jumplight Odyssey’ Duyuruldu ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Jumplight Odyssey isimli koloni kurma oyunu tanıtıldı ancak oyunu rakiplerinden ayıran büyük bir fark ile 70’lerin animelerinden ilham alan bir bilim kurgu koloni yönetim simülasyonu olan yapım, 2023’te Steam‘de erken erişim olarak yayınlanacak. Geliştirici League of Geeks, oyunun hikayesini açıklayan güzel bir sinematik fragman da yayınladı.

Yok edilen bir medeniyetin kalıntılarını içeren bir Jumplight gemisinin komutanısınız ve harap olmuş ana dünyanızdan, insanlarınızın geleceklerini yeniden inşa edebilecekleri “The Forever Star“ı aramak için kaçıyorsunuz. Bu arada, karadeliklerden, haydutlardan ve diğer tehditlerden kaçınırken, mürettebatınızı ve yolcularınızı destekleyecek tesislerle yıldız geminizin içini inşa etmeniz gerekecek.

Jumplight Odyssey, Eski Animelerden İlham Aldı

Fragman, Space Pirate Captain Harlock ve Voltron gibi dizilerden büyük ölçüde etkilenen bir görsel stil sergiliyor ve League of Geeks, oyun içi görünümün kendisinin, Incredible Cross Sections resimli kitap serisinden ilham aldığını söylüyor.

Geminizin mürettebatının çalışacak yerlere ve aynı zamanda dinlenmek ve sosyalleşmek için tesislere ihtiyacı olacak, bu nedenle Ar-Ge alanlarını üretim ve savunma için ayrılmış odalarla dengeleyerek alandan tasarruf etmeniz gerekecek.

Ayrıca, sistemden sisteme yolculuk yaparken yeni mürettebat üyeleri de kazanacaksınız; bu nedenle, genişleyen yolcu manifestosuna ayak uydurmak için geminizin düzeninin değişmesi gerekecek. Kaynaklarınızı yanlış yönetirseniz, mürettebatınızın cesaretini kırma riskini alacak ve daha kötüsü, bir isyanla karşılaşabileceksiniz.

Jumplight Odyssey, 2023’te PC’ye erken erişim olarak gelecek. Oyun ilginizi çektiyse, bu yapımı beklerken yine yönetim oyunu olan yerli yapım Lands of Vikings‘e göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.