Askıya Alınan Binlerce Twitter Hesabı Yeniden Açılıyor!

0 14

Bugünki makalemizde sizlere Askıya Alınan Binlerce Twitter Hesabı Tekrardan Açılıyor! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Askıya Alınan Binlerce Twitter Hesabı Tekrardan Açılıyor! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Dünyanın en varlıklı insanı olan Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alımının arkasından sahibi olduğu şirketlere bir yenisini daha eklemişti. Anlaşmanın resmiyet kazanmasının arkasından büyük bir çalışan kıyımı gerçekleştiren meşhur girişimci, tüm yetkileri tek elde topladı.

CEO koltuğuna oturmuş olduğu şeklinde toplumsal medya platformunu tekrardan dizayn etmeye başlamış olan Musk, mavi tik aboneliği ve oldukca renkli onay işaretleri dahil birçok yeniliğe imza attı. Bunların içinde en tartışılanlardan biri ise daha ilkin askıya alınmış olan hesapların tekrardan açılma girişimi oldu. Her paylaşımıyla insanların bam teline dokunan eski ABD Başkanı Donald Trump da bu adlar içinde.

Daha Ilkin Kapatılan 62 Bin Hesap Yeniden Açılıyor

Platformer‘ın haberine nazaran Twitter, Musk’tan ilkin kapatılan 10 binden fazla takipçiye haiz ortalama 62 bin hesabı tekrardan etkinleştirmeye başladı. Bunların biri, 5 milyondan fazla takip edeni olan bir hesap. 1 milyonu aşkın takip edeni bulunan hesap sayısı ise 75. Söz mevzusu kullananların gerçek kimlikleri ise hemen hemen bilinmiyor.

Aynı haberde, yenilenen Twitter Blue aboneliğini istismar ederek meşhur kişileri ve firmaları öykünmek eden hesapların da askıya alındığı belirtiliyor. Hesabın doğrulandığı anlamına gelen mavi tik’in parayla dağıtılması, platformda büyük bir kargaşaya yol açtı. Öyleki ki, onay işareti yardımıyla ilk bakışta gerçek şeklinde görünen binlerce öykünmek hesap, kullananların kafasını epey karıştırdı.

Elon Musk’ın askıya alınan hesapları tekrardan etkinleştirme sonucu, şimdiden birçok kişiyi rahatsız etmişe benziyor. Bu adımın toplumsal medya platformunda ne şeklinde etkisinde bırakır yaratacağını zaman içinde göreceğiz. Sizce, Twitter eski itimatını ve popülaritesini kaybetmeye mi başladı? Düşüncelerinizi alttaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.