Avatar 2, Açılış Hafta Sonunda Yarım Milyar Doları Görebilir

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Avatar 2, Açılış Hafta Sonunda Yarım Milyar Doları Görebilir ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Avatar 2, Açılış Hafta Sonunda Yarım Milyar Doları Görebilir ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Dünya genelinde tüm zamanların en oldukça kazanç toplayan filmi olan Avatar, 2009 senesinde seyirciyle buluştuğunda inanılmaz bir tesir yaratmıştı. Kullanılan beyaz perde teknikleri açısından pek oldukça ilke sahne olan bilim kurgu destanı, 237 milyon dolarlık bütçesine karşılık 2,9 milyar dolar şeklinde geçilmesi pek mümkün olmayan bir kazanç elde etti.

13 senedir beklenen devam filmi, Avatar The Way of Water (Suyun Yolu) nihayet 16 Aralık’ta gösterime girecek. Bilet rezervasyonları ve gişe potansiyeli, serinin yeni bir üstün dereceli daha kırabileceğine işaret ediyor. Deadline‘ın haberine bakılırsa, dünya genelinde 52.000 salonda yayınlanması planlanan filmin ilk hafta sonunda 525 milyon dolar kazanması umut ediliyor.

Avatar 2’den Görkemli Bir Açılış Umut ediliyor

İlk filmin gösterdiği inanılmaz başarı göz önüne alındığında The Way of Water’ın bu tahminlerin de üstüne çıkması şaşırtıcı olmaz. İlk hafta sonunda yarım milyar dolardan fazla gişe meydana getiren filmler içinde Avengers: Endgame (1,2 milyar dolar), Avengers: Infinity War (640,5 milyon dolar), Spider-Man: No Way Home (600 milyon dolar) ve The Fate and the Furious (541,9 milyon dolar) bulunuyor.

İlk filmdeki olayların 10 yıl sonrasını mevzu alan Avatar 2‘de Jake ve Neytiri Pandora’da kendi ailelerini kurmuştur, sadece evlerini terk etmek zorunda kalır. Bu yüzden Jake ve Neytiri, suyun yüzeri ve altı dahil olmak suretiyle Pandora’nın dışındaki bölgeleri keşfetmeye adım atar. The Way of Water’ın oyuncu kadrosunda Sam Worthington, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Joel David Moore, Giovanni Ribisi, Matt Gerald, Cliff Curtis, Jemaine Clement, Brendan Cowell ve Kate Winslet şeklinde adlar içeriyor. Avatar 2, devletimizde 16 Aralık‘ta gösterime girecek.

Avatar The Way of Water Fragmanı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.