Bir Hayran, STALKER Shadow of Chernobyl’i Baştan Yarattı!

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Bir Fanatik, STALKER Shadow of Chernobyl’i Baştan Yarattı! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Bir Fanatik, STALKER Shadow of Chernobyl’i Baştan Yarattı! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Orijinal STALKER Shadow of Chernobyl oyununun uzun süreden beri beklenen fanatik yapımı için nihayet çıkış zamanı belli oldu. STALKER video oyunu serisinin pek oldukça hayranı, sabırla projeyle ilgili haberleri bekliyordu ve sonucunda proje final aşamasına ulaştı.

STALKER serisi, son birkaç senedir çoğunlukla etken değildi ve STALKER 2 ile ilgili haberler ise fazlasıyla kıttı. Geçtiğimiz günlerde Ukraynalı oyun geliştiricisi GSC Game World tarafınca geliştirilen STALKER 2, devam eden Ukrayna-Rusya savaşı sebebiyle üretimi ertelemek zorunda kalınca mühim bir darbe aldı. Bununla beraber, bazı sadık hayranlar ise çareyi önceki oyunları yenilemekte buldu.

STALKER Shadow of Chernobyl Rebuild Tamamen Parasız

STALKER Shadow of Chernobyl Rebuild‘nin resmi olmayan tekrardan yapımı 25 Aralık 2022‘de çıkacak. Yaklaşan versiyonun, aslına bakarsak X-Ray Engine’in geliştirilmiş bir versiyonu olan OGSR Engine kullanılarak geliştirildiği açıklandı. Raporlara bakılırsa, STALKER’ın tekrardan düzenlenen versiyonunda yüksek kaliteli grafikler, dokular, efektler ve gölgeler yer alacak. Ek olarak oyunun yeni sesler, diyaloglar ve daha iyi NPC’ler içereceğini de belirtelim.

Yenilemenin arkasındaki şahıs, onu STALKER Shadow of Chernobyl’in nihai versiyonu haline getirmek ve orijinalin fanatikleri için ne olursa olsun oynanması ihtiyaç duyulan bir oyun tasarlamayı amaçladığını belirtti. Tekrardan yapım, yalnızca 16 GB HD Doku Paketi ile gelecek. Şu demek oluyor ki, oyunun tüm dokuları güncellenmeyecek; bu yüzden oyuncular oyun süresince bazı düşük kaliteli dokular görebilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.