Black Desert’ın İkiz Sınıfı Woosa Yetenekleri ve Oynanışı

0 5

Bugünki makalemizde sizlere Black Desert’ın İkiz Sınıfı Woosa Kabiliyetleri ve Oynanışı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Black Desert’ın İkiz Sınıfı Woosa Kabiliyetleri ve Oynanışı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Koreli video oyunu geliştiricisi Pearl Abyss, MMORGP klasiği Black Desert‘ı istikrarlı bir halde büyütmeye devam ediyor. Kendi türünde dünyanın en oldukça tercih edilen oyunlarından kabul edilen efsaneleşmiş yapım, heyecanla beklenen ilk ikiz sınıfları Maegu ve Woosa‘yı oyuncuların beğenisine sundu. Bildiğiniz benzer biçimde Black Desert Online’ın PC, mobil ve konsol versiyonlarındaki içerikler farklılık gösterebiliyor. Buna rağmen her biri birbiriyle bağlantılı aşama kaydediyor.

İkiz sınıfların her biri değişik platformlarda görünecek. Maegu, mobil sürüm için 13 Aralık’ta eklenirken, Woosa PC ve konsol (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S) için 14 Aralık’ta geldi. Woosa’nın ikiz kardeşi Maegu’nun ocak ayında PC ve konsollara gelmesi umut ediliyor. Aynı şekilde Woosa da yeni yılla beraber Black Desert Mobile’da deneyimlenebilecek. Pearl Abyss’in bizlere sağlamış olduğu hususi erişim kodu yardımıyla Woosa sınıfını PC’de deneyimleme şansı yakaladık.

Black Desert’ın İlk İkiz Sınıfı Woosa & Maegu

Woosa, yeni ikiz sınıfların minik olanı. Joseon Hanedanlığından esin alan yeni bir bölge olan Sabah Işığı Diyarı’ndan gelen geleneksel Kore giysisi, onun sakin fakat kuvvetli kişiliğini temsil ediyor. Ana tabanca olarak kullandığı Kelebek Yelpaze / Do Bastonu ile süratli vuruşlar yapabilen orta-yakın mesafeli bir derslik olan Woosa, yelpazesini açarak saldırılarına Do büyüleri karıştırabiliyor. Karakterin başlıca becerileri içinde Sağanak, Fırtına Bulutu – Akım: Yıldırım Düşüşü, Kanat Vuruşu ve Kelebek Bulutu içeriyor.

Woosa, yelpazesini kullanarak çevresinde yıldırım ve yağmurdan oluşan bir fırtına bulutu yaratabiliyor. Bu esnada kelebekleri kullanarak Do büyüsü meydana getiren karakter, sonrasında büyük bir yıldırım çağırıp yağmurdan ıslanmış düşmanlara baskı uyguluyor. Sağanak becerisini kullandığımızda ise kendi çevremizde güçlü bir yağmur rüzgarı oluşturabiliyoruz. Uzun süre devam bu şiddetli yağmur, düşmanlarımızın hareket etmesini zorlaştırıyor.

Woosa, Şiddetli Fırtınalar Yaratabiliyor

black desert yeni sınıf

Kelebek Bulutu, Woosa’nın enerjisini bacaklarında toplayıp havaya yükselmesine ve bulutları dağıtır benzer biçimde önündeki tüm engelleri hiçe sayarak koşmasını sağlıyor. Son olarak Kanat Vuruşu ise ana silahımız olan Kelebek Yelpaze‘yi mühim seviyede büyütüyor ve düşmanları savuran kuvvetli fırtınalar yaratabilmemize olanak sağlıyor. Bu kabiliyet, birden fazla kez kullanılabiliyor ve ne kadar oldukça kullanılırsa o denli güçleniyor.

Woosa, Black Desert‘ta gördüğüm en etkisi altına alan ve kuvvetli sınıflardan biri. Saldırılardan kaçınmasına müsaade eden muhteşem bir kabiliyet seti var. Bilhassa bulutların üstünde zıplayarak ilerlemesine ve her adım içinde kaybolmasını elde eden Kelebek Bulutu kabiliyeti hakikaten çok büyük. Ek olarak almış olduğu bir sonraki darbeyi absorbe edebilen ve bunu saldırganına geri döndürebilen hususi bir becerisi de var. Kuvvetli pozisyon almayı başarır ve rakibin bir sonraki hamlesini doğru tahmin edebilirseniz, Woosa‘yı oldukça daha etkili kullanabilirsiniz.

Woosa, Kelebek Bulutu Kabiliyetiyle Havada Koşabiliyor

woosa yetenekleri

Bundan dolayı kabiliyet tavanının devasa yükseklikte bulunduğunu söyleyebilirim. Öte taraftan belirli durumlarda gerçekleştirdiğiniz saldırının animasyonları oldukça yavaş hissettirebiliyor, sadece gene de oynaması oldukça keyifli. Ek olarak beceri setindeki görsel efektler de hakikaten hayranlık uyandırıcı. Giyim potansiyeli inanılmaz, yeni saç modelleri görkemli. Gelecekte karakteri Awakening sisteminde görmek oldukça garip olacak.

Black Desert’ın ilk ikiz sınıfının çok büyük tesir alanına haiz pek oldukça iyi becerisi var ve hepsi kullanılmaya kıymet. Tüm animasyonları çalıştırırsanız apm’si düşük olabilir. İlk başta alışması birazcık süre alabilir fakat sonrasında oldukça daha akıcı ve keyifli bir oynanış sunuyor. Ek olarak PvE’deki hasarı şu anda oldukça fazla, bu yüzden gelecek güncellemelerde nerf yeme ihtimali var. Woosa sınıfı hakkında daha çok ayrıntıya bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.