Black Panther Wakanda Forever’dan Yeni Rekor

0 12

Bugünki makalemizde sizlere Black Panther Wakanda Forever’dan Yeni Üstün dereceli ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Black Panther Wakanda Forever’dan Yeni Üstün dereceli ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Black Panther Wakanda Forever, hafta sonunda oldukça büyük bir açılış yapmıştı. Yeni açıklanan verilere nazaran ise film, 2022’de yeni bir gişe rekoru kırdı. Black Panther Wakanda Forever, ABD gişesinde üst üste dört hafta sonu bir numarada kalan ilk filmi oldu. Yapımın rakibi Violent Night ABD’de 13.3 milyon dolar, dünya genelinde ise 20.35 milyon dolar kazanç yapmıştı. Sadece Wakanda Forever, yalnızca ilk hafta sonunda yerelde 17 milyon dolar, dünya genelinde ise 400 milyon dolar kazanarak rekora ulaştı.

İlk Black Panther filmi dünya genelinde 1,4 milyar dolarlık devasa bir kazanç elde etti ve tüm zamanların en oldukça kazanç icra eden on dördüncü filmi oldu. Wakanda Forever’ın aynı yüksekliğe yetişmesi pek ihtimaller içinde görünmüyor sadece şu an itibariyle film, 730 milyon doları aşan küresel toplamı ile senenin en yüksek kazancını icra eden yedinci film oldu.

Black Panther Wakanda Forever 2022’nin En’lerine Yerleşti

Şu anda, Top Gun: Maverick senenin en yüksek kazanç icra eden filmi ve bununla birlikte pandemi döneminde gişede 1 milyar doları aşan ikinci film. Listenin öteki başarı göstermiş adı ise Spider-Man: No Way Home. Sadece Avatar The Way of Water‘ın 16 Aralık’ta gösterime girmesiyle liderlik tablosu birazcık değişebilir.

Wakanda Forever; Letitia Wright, Angela Bassett, Danai Gurira, Lupita Nyong’o benzer biçimde adları içeren varlıklı ekibe haiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.