Çalınan Instagram Hesabını Almak Kolaylaştı!

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Çalınan Instagram Hesabını Almak Kolaylaştı! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Çalınan Instagram Hesabını Almak Kolaylaştı! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Instagram, iki faktörlü kimlik doğrulama benzer biçimde olağan güvenlik özelliklerine haiz olsa da, hesabınız için parasız bir güvenlik kontrolü sunarak daha fazlasını hedefleyen bir yapıya geçiş yapmış oldu. Bugün, yeni bir takım güvenlik hususi durumunu ve hatta platformdaki güvenliği güçlendirmeye destek olacak bir hesap kurtarma merkezi duyuruldu.

Kullanıcılara saldırıya uğradığında süratli yardım sağlamak için platform, “Destek Talep Et” adresinde bulunabilecek yeni bir merkez açtı. Herhangi bir nedenle hesabınıza erişimi kaybederseniz bu merkeze erişebileceksiniz. Burada, sizden bir takım talimatı takip etmeniz istenecek. Bu adımlardan geçerek şirket, hesabınıza sorunsuz bir halde erişebilmeniz icap ettiğini belirtti.

Çalınan Instagram Hesabı Iyi mi Alınır?

Birazcık daha çok güvenlik isteyenler, Instagram’ın arkadaşlarından yardım istemeni elde eden yeni hususi durumunu devamlı kullanabilecek. Bu seçeneği kullandığınızda, arkadaşlarınızın kimliğinizi doğrulaması gerekecek, bu tamamlandığında, şifrenizi sıfırlama seçeneğiniz olacak. Arkadaşlarınız onaylamazsa, yeni arkadaşlarınızın kimliğinizi onaylaması için size bir talih daha verilecek.

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, platformun kendisi de şüpheli faaliyetler için gözcülük meydana getirecek. Fena niyetli bulmuş olduğu hesapları, bilhassa de başkalarını öykünmek etmeye çalışan hesapları kaldıracak. Bu tür hesaplar başlangıçta devamlı mesele yaratmadığından Instagram, şüpheli bir hesabın bir kullanıcıyla iletişime geçmeye emek vermesi durumunda devreye girecek bir uyarı sistemini de kontrol etmeye başladı.

Platform, güvenliğe yönelik nihai taahhüdünün bir parçası olarak, kullanıcılara bir hesabın meşru olarak doğrulanıp doğrulanmadığına dair süratli bir gösterge elde eden mavi doğrulanmış rozetlere artık daha çok güvenmeye başlamış olacak. Platform, sisteminde değişim yapmadı; bundan dolayı Twitter’ın aksine mavi rozet satın alınamaz.

Yeni güncellemelerin ötesinde, Aralık ayı platform için oldukça iyi bir ay oldu ve içerik oluşturuculara içeriklerinde daha çok şeffaflık sağlamış oldu. Geçmişte içerik oluşturucular, içeriklerinin Instagram’ın Keşfet sayfasında gösterilip gösterilmediği mevzusunda tahmin yürütüyordu. Güncelleme, içerik oluşturucuların içeriklerinin işaretlenip işaretlenmediğini görmelerine ve hesap durumlarını denetim etmelerine izin verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.