Call of Duty, 10 Yıllığına Nintendo Konsollarına Geliyor

0 8

Bugünki makalemizde sizlere Call of Duty, 10 Yıllığına Nintendo Konsollarına Geliyor ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Call of Duty, 10 Yıllığına Nintendo Konsollarına Geliyor ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Microsoft, Switch’ten başlayarak Nintendo platformlarına Call of Duty oyunlarını yayınlayacağını bildirdi. Call of Duty, oyun dünyasının en popüler serilerinden biri sadece serinin Nintendo Switch’e gelecek olması oldukça acayip karşılandı. Microsoft, oyun serisinin 10 yıl süresince Nintendo’da kalacağını taahhüt etti. Xbox patronu Phil Spencer, açıklamasının devamında COD oyunlarını Steam’e getirmeye devam edeceğini de bildirdi.

Sadece bu sözler elbet oyun pazarını genişletmek için verilmedi. Nintendo anlaşması ve Steam devamlılığının aslolan sebebi, Microsoft’un hala devam eden Activision Blizzard’ı satın alma teklifi. Daha ilkin de haberlerde belirttiğimiz benzer biçimde, Microsoft tarafınca meydana getirilen teklif birçok ülkede incelemeye doğal tutuluyor. Bu yüzden Microsoft, ayağını sağlam bir bölgelere basmaya çalışıyor diyebiliriz.

Call of Duty Switch Konsoluna Uyum Sağlayamayabilir

Anlaşmanın bu kadar ses getirmesinin sebebi de aslına bakarsanız Call of Duty oyunları. Sony, antak kalma sağlanırsa COD oyunlarının konsollarından kaldırılacağını düşünüyor. Bu da rekabet kurulları tarafınca göz önünde bulunduruluyor. Bu yüzden geçen hafta Microsoft, Sony ile 10 senelik bir antak kalma yapabileceklerini belirten bir izahat yapmış oldu. Microsoft tarafınca meydana getirilen Nintendo ve Steam duyuruları da bir nevi Sony’yi zorlama adımları olarak görüldü.

Nintendo ile meydana getirilen 10 senelik Call of Duty anlaşmasına gelirsek, bu mevzuda da öngörülen birçok sorun var. Oyun serisinin Nintendo platformlarına gelecek olmasında bir sorun yok sadece Switch konsolları şu anda bu oyunu kaldırabilecek donanıma haiz değil. Birkaç şirket sözcüsü yapmış olduğu açıklamalarda, oyunu Switch’e entegre etmenin oldukça teknik aksaklıklara niçin olacağını bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.