CD Projekt, Cyberpunk 2077 Sayesinde Rekor Gelir Elde Etti

0 14

Bugünki makalemizde sizlere CD Projekt, Cyberpunk 2077 Yardımıyla Üstün dereceli Gelir Elde Etti ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda CD Projekt, Cyberpunk 2077 Yardımıyla Üstün dereceli Gelir Elde Etti ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

CD Projekt Red, senenin üçüncü çeyreğine ilişkin konsolide mali raporunu yayınlayarak, son zamanlarda tarihinin en iyi çeyreğini bilhassa tartışmalı Cyberpunk 2077 yardımıyla tamamladığını ortaya koydu. Yalnızca Cyberpunk, bu çeyreği ortalama 21.85 milyon dolar kar ederek bitirdiği için bu rakamın ortalama yüzde 40’ını oluşturdu.

Firmanın son olarak RPG oyunu, 2020’nin sonlarında oldukça tartışmalı olarak çıkış yapmış oldu; bunun sebebi ise büyük seviyede, oyunun son nesil konsollar için sürümünün, hayranların toplu olarak geri ödeme istemesine neden olan büyük performans sorunları ve hatalarından muzdarip olmasıydı. Bununla beraber, CDPR son iki yılını oldukça tertipli bir halde parasız DLC yayınlamanın yanı sıra oyunu tüm platformlarda düzeltmek için harcadı.

Cyberpunk 2077’nin Satışları 20 Milyonu Geçti

Cyberpunk 2077 geri ödeme fiyaskosu artık geride kaldı. Netice olarak stüdyo, fazlaca sayıda tüketici iyi niyetini geri kazanmayı başardı ve şu anda gelecekteki beklentileri mevzusunda oldukça iyimser bir tavır takındı ve bu üstün dereceli kıran çeyrek süreci ise bir tek daha büyük şeylerin bir işareti olarak görüldü.

CFO Piotr Nielubowicz bugün yapmış olduğu açıklamada, CDPR’nin Eylül ayı başlangıcında Cyberpunk 2077 için devasa 1.6 Edgerunners güncellemesini yayınladığını ve oyunun son nesil sürümleri üstündeki çalışmalarını son çeyreğe yoğun bir başlangıç ​​için aylarca odaklanmış çabaların arkasından tamamladığını söylemiş oldu.

Devam eden içerik akışı oyunun devam eden başarısına katkıda bulunurken Nielubowicz, Cyberpunk: Edgerunners animesinin son çıkışını oyunun 2022 3. Çeyrek satışlarındaki en büyük artış olarak gösterdi. Anime, Eylül ortasında piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonrasında Netflix’in 19 ülkede ilk on sıralamasında yer aldı ve oyunun, ayın ilerleyen saatlerinde yaşam boyu satışlarda 20 milyonu geçmesine destek oldu.

Nielubowicz, CDPR’nin oyunun son nesil sürümlerinin yamalarını tamamlamasının arkasından, çekirdek geliştirme ekibinin tekrardan Cyberpunk 2077 için ilk ücretli DLC olan Phantom Liberty üstündeki çalışmalarını tamamlamaya odaklandığını söylemiş oldu. Şirket, genişlemeye hemen hemen kati bir çıkış zamanı belirtmedi sadece Phantom Liberty’nin 2023’te piyasaya sürülmesinin planlandığını söylemiş oldu.YouTube videoCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.