Cyberpunk 2077 Game of The Year Edition Geliyor

0 12

Bugünki makalemizde sizlere Cyberpunk 2077 Game of The Year Edition Geliyor ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Cyberpunk 2077 Game of The Year Edition Geliyor ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

The Witcher serisi ile takdir toplayan CD Projekt RED’in RPG hayatına son ikramı olan Cyberpunk 2077, iki yıl önceki lansmandan sonrasında ortaya çıkan hatalar, donmalar ve çökmeler sebebiyle büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Oyun o denli problemliydi ki, en sonunda PlayStation Store’dan dahi kaldırıldı. Süre içinde almış olduğu yamalar yardımıyla oynanışa zarar veren bir çok hatasından arınan Cyberpunk 2077, nihayet düzlüğe çıkmış benzer biçimde görünüyor.

Nitekim, Polonyalı stüdyonun açıklamış olduğu üçüncü çeyrek neticeleri, açık dünya RPG’sinin 20 milyon satış barajını geçtiğini gösteriyor. Yakın süre ilkin ilk ücretli DLC’si Phantom Liberty‘i alan oyun, gelecek yıl “Senenin Oyunu Sürümü” adı altında tekrardan yayınlanacak. Stockwatch‘ın edinmiş olduğu bilgilere gore CD Projekt CEO’su Adam Kiciński, yakın tarihindeki bir telefon görüşmesi esnasında yatırımcılara, Cyberpunk 2077 Game of the Year Edition‘ı 2023’te piyasaya sürmeyi planladıklarını söylemiş oldu.

Cyberpunk 2077 GOTY Edition, 2023’te Çıkacak

Bunun organik bir süreç bulunduğunu belirten Kiciński, “Her iki genişleme paketinin arkasından Senenin Oyunu Sürümü olarak piyasaya sürülen ve o zamandan beri piyasada etkinlik gösteren The Witcher 3 için de durum aynıydı. Şimdi de aynı şey beklenebilir” dedi. Son yıllarda bu isim altında tekrardan gösterilen birçok oyun oldu. Bu yapımların GOTY Edition‘a haiz olmaları için birçok gösterim tarafınca Senenin Oyunu ödülüne layık görülmesine de gerek yok.

Anlayacağınız aslen bu isim pek fazla anlam ifade etmiyor. Bugün, Dead Island ve Far Cry 6 benzer biçimde beklentilerin altında kalan bir çok oyun dahi Game of the Year Edition alıyor. Yukarıda da belirttiğim benzer biçimde Cyberpunk 2077‘nin yolculuğu epey sıkıntılı olsa da, son dönemde hatalarından arınması, 1.6 güncellemesi, Phantom Liberty genişlemesi ve Netflix anime dizisi Edgerunners derken satışlarını hızla artırdı. CD Projekt RED, bir devam oyunu üstünde çalışmaya başladı bile, sadece şimdilik paylaşılan bir gösterim penceresi yok.



YouTube video



Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.