Diablo Immortal IOS Versiyonu Ne Sunuyor

0 26

Diablo Immortal, IOS Versiyonu Ne Sunuyor?

Diablo Immortal, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir mobil RPG oyunudur. Diablo Immortal, popüler aksiyon rol yapma video oyunu serisi Diablo’nun bağımsız bir devamı olacak şekilde tasarlanmıştır. Diablo Immortal, Diablo serisinin yeniden başlatılması değil, bağımsız bir genişleme olacak. Oyun, oyuncuların istedikleri zaman karakterler arasında geçiş yapabildikleri, oyuncuların çeşitli sınıf türlerinden seçtikleri bir karakteri kontrol ettiği yeni bir Diablo hikayesi eylemi olarak tanımlanıyor. Oyun eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve birçoğu görsellerini ve oynanışını övdü. Eleştirmenler, bazıları ilerleme sistemini övmekle birlikte, tekrar oynatma değerini de övdü. Diablo Immortal, ilk haftasında iki milyondan fazla oyuncuyla ticari olarak başarılı oldu.

Diablo Immortal Mekanikleri

Oyunun mekaniklerinin Diablo 3 ile benzer olduğunu söylemek mümkündür. Oyunun mekanikleri hem oynamayı daha rahat hem de daha akıcı hale getiriyor. Sol tarafta bulunan alanda bir joystick ile karaktere yön veriliyor. Sağ tarafta ise karakterin özelliklerini kullanmak için butonlar bulunuyor. Diablo Immortal oyununda seviyenizin yükselmesi ile birlikte farklı özelliklere de erişiminiz oluyor. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki saldırılar düşmana otomatik olarak da vuruyor. Yani oynamayı daha seri ve güzel hale getirmek için karakter düz vuruşu otomatik olarak yapıyor. Karakterin dövüşürken kullanabileceği yeteneklerin belirli bir bekleme süresi bulunuyor. Aynı zamanda yetenek ağacı da farklılaşıyor. Karakterlerin hangi sınıftan olduğuna bağlı olarak özellik ve yetenekleri değişiyor.

Oyunun Hikayesi Nedir?

Diablo 2 oyununda Başmelek Tyrael, Worldstone’u parçalarına ayırmıştı. Ancak yine de gücü yok edilememişti. Bu parçalarda kalan güç ise Terörün Efendisi’ni geri getirmek için kullanılabilirdi. Tyrael esir olduğu için de insanlık büyük bir felakete katlanmak zorundaydı. İblisler ise Wordstone’u bir araya getirmek için uğraşıyor ve eski kötülükleri ortaya çıkararak insanlığı kontrol etmeyi amaçlıyor. Bu oyun Diablo 2 ve 3 arasındaki bir zamanda geçiyor. Oyundaki karakter olarak ise oyuncuların görevi bunu durdurmak ve Worldstone’un yeniden bir araya gelmesini engellemek. Oyunda seçebileceğiniz 6 sınıf vardır ve karakterinizi kişiselleştirerek oynayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.