Discord Profiline Hesap Bağlama Seçeneği Geliyor

0 11

Bugünki makalemizde sizlere Discord Profiline Hesap Bağlama Seçeneği Geliyor ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Discord Profiline Hesap Bağlama Seçeneği Geliyor ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Discord, kullananların öteki platformlardaki hesapları kullanarak kimliklerini doğrulamaları için yeni bir özellik geliştiriyor. İsmi Connections olarak açıklanan bu özellik, gelecek haftalarda hizmete sunulacak. Artık hesap kimliğinizi; Xbox, PlayStation, Steam, Epic Games, TikTok, Twitter, YouTube, Twitch, Instagram, Spotify ve Feysbuk hesaplarınızla doğrulayabileceksiniz.

Sunucu profilinize hesapları bağladığınızda, takipçi sayınız yada Spotify’dan dinlediğiniz müzikler Discord’da görünecek. Platform yöneticileri, hesaplarını Connections ile doğrulayan ve çeşitli koşulları karşılayan kullanıcılara belirli kanallara erişim şeklinde avantajlar sunacak. Yöneticiler, kişilerin devamlılığını doğrulayabilmek içinse belli koşullar sunacak.

Discord Bazı Yeni Özelliklerini Kullanıma Sundu

Kullanıcılar hesap bağlama kısmında bu doğrulamanın şartlarını görecekler. Örnek verecek olursak, Steam hesabı bağlamanız için ”Steam’de x oyununa haiz olmanız gerekiyor.” şeklinde. Yöneticiler, bir sunucuya katılmadan ilkin hesapları bağlamış olsanız bile hususi bilgilerinize kesinlikle erişemeyecek. Ek olarak hangi bilgilerinizin ya da hesaplarınızın profilinizde gözükmesini istediğinizi seçebileceksiniz.

Ayrıca Discord, belirli hizmetler için yeşil onay işaretleri sunmaya başlıyor. Bu simge, incelenen ve onay alan bir geliştiriciyi ötekilerden ayırt etmeyi sağlayacak. Bugün itibariyle bu resmi uygulamalardan 22 tanesi kullanıma sunuldu. Ayrıca geliştiriciler, yeni bir API kullanarak Connections özelliklerini desteklemek için uygulamalar oluşturabilir yada güncelleyebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.