Discord Üzerinden Para Kazanma Dönemi Başlıyor

0 15

Bugünki makalemizde sizlere Discord Üstünden Para Kazanma Süreci Başlıyor ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Discord Üstünden Para Kazanma Süreci Başlıyor ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Discord, başlangıçta çoğunlukla oyuncuların kullandığı bir söyleşi platformu iken, bugün değişik mevzulara da hitap bir ekosisteme dönüştü. Aynı ilgi alanlarına haiz insanları ortak bir çatı altında toplayan ve birbirleriyle kontakt kurabilmelerini elde eden uygulama, içerik oluşturucularının sunucularından para kazanmalarına olanak tanıyan bir abonelik modelini hayata geçiriyor.

Discord sunucu aboneliği, YouTube’daki Katıl butonu ile benzer bir mantığa haiz. Bir sunucuya üye olan kullanıcılar, içerik üreticisi tarafınca sağlanan çeşitli avantaj ve premium ayrıcalıklara erişebilecek. Discord ürün lideri Derek Lang, “Bugünden itibaren, Discord’daki içerik oluşturucuların direkt sunucularında para kazanmalarına olanak tanıyarak Sunucu Aboneliklerinin kullanılabilirliğini genişletiyoruz” dedi.

Discord Sunucu Aboneliği ile Para Kazanılabilecek

Discord‘un yeni özelliği, şimdilik yalnızca ABD’deki topluluk sunucuları için geçerli olacak. Sunucu aboneliğini etkinleştirmek isteyen kanalların şu kriterleri karşılamaları gerekiyor: 18 yaşlarında yada daha büyük olmak, e-posta ve telefon doğrulaması yapmış olmak ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek. Ek olarak Discord’un yargı ve koşullarının da kabul edilmesi gerekiyor.

Discord’da para kazanmak için minimum sunucu büyüklüğü ve etken kullanıcı sayısı benzer biçimde sınırlamalar yok. İçerik oluşturucular, bir yada daha çok abonelik katmanı oluşturabilecek ve kendi fiyatlarını belirleyebilecekler. Platform, Twitch’in yüzde 50-50 gelir payının aksine, aboneliklerden yalnızca yüzde 10 komisyon olacak, sadece parayı almak birazcık vakit alacak.

Discord, kullanıcılara takvim ayının bitiminden 30 gün sonrasında ödeme meydana getirecek. Doğrusu sunucu sahipleri, ocak ayında aboneliklerden kazandıkları tutarı 1 Mart’a kadar göremeyecekler. Ek olarak ilk ödemelerini almak için minimum 100 dolar biriktirmeli ve sonraki her aylık ödeme için minimum 25 dolar kazanmalılar. Doğal, özellik yalnızca ABD’de kullanıma sunulmuş olduğu için bu eşiklerin Türk lirası üstünden karşılığını hemen hemen bilmiyoruz. Daha çok ayrıntıya Discord’un kurduğu Creator Center sunucusundan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.