Disney’in Yeni Animasyon Filmi Strange World Gişede Çakıldı

0 8

Bugünki makalemizde sizlere Disney’in Yeni Animasyon Filmi Strange World Gişede Çakıldı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Disney’in Yeni Animasyon Filmi Strange World Gişede Çakıldı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Marvel, Disney-Pixar ve Yıldız Wars benzer biçimde franchise’ları yardımıyla her yıl milyarlarca dolar gişe kazancı elde eden Disney, yeni animasyon filmi Strange World ile büyük bir hezimet yaşayabilir. Seslendirme kadrosunda Ralph Fiennes, Jake Gyllenhaal ve Anya Taylor-Joy benzer biçimde Hollywood yıldızlarının olduğu yapım, ABD sinemalarındaki ilk üç gününde yalnızca 11,9 milyon dolar gişe kazancı biriktirerek büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.

Beş günlük Şükran Günü tatili dahil şu ana kadar 18,6 milyon dolar kazanan Strange World, 40 milyon dolara varan beklentilerin epey uzağında kaldı. Beyaz perdedeki macerasına 11,9 milyon dolar ile süregelen animasyon filmi, bir Disney filmi için en fena lansmanlardan birine imza attı. Akıllara, ilk hafta sonunu 10,5 milyon dolarla tamamlayan West Side Story gelebilir, sadece filmin pandeminin ilk günlerde gösterime girdiğini belirtmekte yarar var.

Disney Animasyonu, 100 Milyon Dolar Kaybedebilir

Variety‘nin, Disney’e yakın kaynaklara dayandırdığı haberine bakılırsa Strange World, vizyon süresi süresince minimum 100 milyon dolar kaybedebilir. Filmin, 180 milyon dolarlık üretim maliyetlerini ve milyonlarca dolar harcanan pazarlama ve dağıtım harcamalarını karşılamak için 360 milyon dolar kazanması gerektiği bildirildi. Animasyon filmi, eninde sonunda Disney Plus‘a gelecek, sadece Strange World’ün kâr elde etmekte zorlanacağı apaçık ortada.

Öte taraftan Disney’in 2022 senesinde gösterime soktuğu filmler şu ana kadar 3 milyar dolardan fazla gişe kazancı elde etti. Stüdyonun bir sonraki filmi Avatar: The Way of Water, 16 Aralık’ta seyircilerle buluşacak. 2009’daki ilk filmin direkt devamı olan yapım, bir kez daha James Cameron tarafınca yönetildi.

Strange World FragmanıYouTube videoCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.