Elon Musk, Kendi Akıllı Telefonunu Yapabileceğini Söyledi

0 12

Bugünki makalemizde sizlere Elon Musk, Kendi Akıllı Telefonunu Yapabileceğini Söylemiş oldu ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Elon Musk, Kendi Akıllı Telefonunu Yapabileceğini Söylemiş oldu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

 

2022’de serveti 100 milyar dolar erimesine karşın dünyanın en varlıklı insanı ünvanını korumaya devam eden Elon Musk, neredeyse her gün sansasyonel bir haberle gündemimize geliyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, Twitter‘ı satın aldığından bu yana çarpıcı hamlelere imza attı. Eski ABD Başkanı Donald Trump dahil olmak suretiyle daha ilkin platformdan banlanan bazı meşhur simaların hesaplarını tekrardan etkinleştiren Musk, bu adımıyla pek fazlaca insanoğlunun tepkisini çekti.

Bu ve öteki hamlelerin arkasından Twitter’ın Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından yasaklanma ihtimali gündeme geldi. Meşhur milyarder, bu tarz bir olay olması durumunda kendine ilişik uygulama mağazası olan yeni bir akıllı telefon yapabileceğini söylemiş oldu. Musk, bu olasılığı soran bir kullanıcıya, “Kesinlikle iş oraya varmaz, sadece evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım” şeklinde yanıt verdi.

Twitter Yasağına Karşı Musk’ın Planı Hazır

Ne Apple ne de Google, Twitter’ı yasaklamayı planladıklarını resmi olarak açıklamadı, sadece her iki firmanın de nefret söylemi, ayrımcılık ve tacizi önleyen politikaları bulunuyor. Twitter’ın sağcı bir alternatifi olan Parler, daha ilkin hem App Store hem de Google Play Store’dan yasaklanmıştı. Şirketlerin talebi üstüne topluluk şartlarında düzenlemeler meydana getiren platform, bu sayede her iki mağazaya da geri dönebildi. Parler, kısa süre ilkin meşhur rapçi Kanye West tarafınca satın alınmıştı.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, doğrulanmış hesap anlamına gelen mavi tik işaretini aylık abonelikle 8 dolar yapmıştı. Şirket, kısa süre sonrasında mavi, altın ve gri olmak suretiyle üç değişik doğrulama seçeneğini devreye alacak. Toplam iş enerjisini mühim oranda azaltan Musk, toplumsal medya platformunu sürdürülebilir karlılığa ulaştırmak için agresif bir siyaset güdüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.