FaZe Clan, Taciz İddiaları Gündeme Gelen Mew’i Kovdu

0 20

Bugünki makalemizde sizlere FaZe Clan, Taciz İddiaları Gündeme Gelen Mew’i Kovdu ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda FaZe Clan, Taciz İddiaları Gündeme Gelen Mew’i Kovdu ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Twitch yayıncısı Ashtronova tarafından sosyal medyada ortaya atılan iddiaların ardından FaZe Clan, Mew’i süresiz olarak askıya aldı ve kapsamlı bir soruşturma başlattı. Popüler espor ekibi duyuruyu 21 Kasım’da Twitter’da yaptı ve daha fazla bilgi toplayacağını açıkladı. Daha fazla işlem yapılması gerekip gerekmediğini zaman gösterecek.

Gerçek adı Kenny Nguyen olarak bilinen Mew, Eylül 2018’de FaZe Clan’a katıldı ve en çok Twitch’teki Call of Duty ve Fortnite yayınlarıyla kendisine büyük bir hayran kitlesi kazandı. FaZe, yayınlarından biri sırasında ırkçı bir hakarette bulunurken yakalandıktan sonra Fortnite yayıncısı Cented‘i süresiz olarak askıya aldıktan, bugün ise Mew’i uzaklaştırmak zorunda kaldı.

FaZe Clan’ın Başı Dertten Kurtulmadı

Ashtronova, 21 Kasım’da Mew ile bir yıl önce ortaya çıkan olayların hikayesini paylaşmak için Twitter’ı kullandı. Yayıncılar tarafından kanallarına daha fazla abonelik teşvik etmek için düzenlenen bir Twitch etkinliği olan bir Subathon’a katılmak için Teksas’a yaptığı geziyi anlattı. Etkinlik sırasında Ashtronova, kendisini ağırladıkları ve büyük etkinliğe yardımcı oldukları için hem Mew’e hem de FaZe Clan’a ne kadar minnettar olduğunu ifade etti.

Gece ilerledikçe Ashtronova, Mew’in ayık göründüğünü ve biraz temiz hava almak için dışarı çıkmasına yardım ederken ağır bir şekilde sarhoş olduğunu anlattı. Bu noktada Ashtronova, Mew’in kendisine karşı duygularını ifade ettiğini ve rızası olmadan onu öpmeye zorladığını iddia etti. Yayıncı, neler olduğunu hatırlamamasına rağmen onunla cinsel faaliyetlerde bulunduğuna inanarak geceyi Mew ile geçirdiği için pişman olduğunu ifade etti.

Mew, uzaklaştırma kararının açıklanmasının ardından kendi açıklamasını yaparak, karşılaştığı iddialara karşı yasal yollara başvurma niyetini dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.