Fenerbahçe Espor, LoL Şampiyonluk Ligi’nden Çekildi

0 15

Bugünki makalemizde sizlere Fenerbahçe Espor, LoL Şampiyonluk Ligi’nden Çekildi ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Fenerbahçe Espor, LoL Şampiyonluk Ligi’nden Çekildi ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Türkiye’deki espor ekosisteminin lokomotif takımlarından biri olan Fenerbahçe Espor, League of Legends arenasından çıkma kararı aldı. Dikkat çeken bu kararın arkasında, yakın zaman önce Riot Games’in Türkiye Şampiyonluk Ligi’de yaptığı statü değişikliği yatıyor. Buna göre Türkiye Şampiyonluk Ligi’ni birinci bitiren takımlar artık MSI ve Worlds Dünya Şampiyonalarına katılamayacak.

Sarı lacivertli ekip, bu karar sebebiyle 2017’den beri mücadele ettikleri League of Legends Şampiyonluk Ligi’nden 2023 Kış Mevsimi itibarıyla çekileceklerini duyurdu. Paylaşılan basın açıklamasında, “Fenerbahçe Espor olarak dünyanın en iyileriyle yarışma imkanı bulamayacağımız bir platformda olmamızın takımımıza, taraftarlarımıza ve büyük Fenerbahçe camiasına bir katkısı olamayacağına ve yakışmadığına inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe Espor, LoL Defterini Kapattı

LoL dışındaki tüm oyunlarda yer almaya devam edeceklerini belirten Fenerbahçe Espor, “Tüm bu kulvarlarda hedefimizin şampiyonluk ve uluslararası arenada başarı olduğunun altını çizmek istiyoruz. Emeği geçen tüm oyuncularımıza, koçlarımıza, analistlerimize ve yönetim kadromuza çok teşekkür ediyoruz. Riot Games ve League of Legends Şampiyonluk Ligi’ne başarılar dileriz” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe Derneği arasında imzalanan anlaşmayla 2016 yılında faaliyet göstermeye başlayan takım, LoL Şampiyonluk Ligi’nde bugüne kadar 6’sı kış, 6’sı yaz olmak üzere toplam 12 sezon mücadele etti. 2017, 2019 ve 2020 senelerinde 3 kez şampiyonluk, 2 defa da ikincilik elde eden sarı lacivertliler, 2017 yılında Çin’de gerçekleştirilen Worlds 2017‘de dünyanın en iyi 16 takımından biri olarak, gruplara kalmayı başaran son Türk takımı olmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.