FIFA 23 Yayınları Dünya Kupası Maçı Zannediliyor!

0 7

Bugünki makalemizde sizlere FIFA 23 Yayınları Dünya Kupası Maçı Zannediliyor! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda FIFA 23 Yayınları Dünya Kupası Maçı Zannediliyor! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Kurnaz YouTube ve Twitch kanalları, FIFA 23‘te simüle edilmiş düzmece futbol maçlarını yayınlayarak Dünya Kupası heyecanından yararlanmanın bir yolunu buldu. Bu videolardan bazıları, Dünya Kupası’nın canlı korsan yayınlarını arayan insanları hedef alarak yüz binlerce kez görüntülendi.

Vietnamlı haber sitesi VNExpress‘e bakılırsa, Dünya Kupası’nın başlangıcına yakın bir zamanda gösterilen bu şekilde bir video ile korsan Dünya Kupası yayını arayanları ilgili yayının düşük kaliteli gösterim olduğuna ikna ederek FIFA 23 maçı izletti. Durumu fark eden kişiler olsa da, oyun yaşamına uzak birçok insan bunun gerçek bir maç olduğuna inanarak yayını sonuna kadar izledi.

FIFA 23 Maçları, Dünya Kupası Yayını Zannedildi

VNExpress’in altını çizdiği Minute90Kplus adlı bir YouTube kanalı, kısa sürede eFootball (eski adıyla PES) ve FIFA 23’te simüle edilen Dünya Kupası maçlarının bir takım videosunu ve canlı yayınlarını paylaştı. Salı günü gösterilen bir gösterim, 214.000 görüntülemeye ulaştı. En popüler olanı, sekiz gün öncesine bakılırsa 277.000 kişiyi toplamayı başardı.

Doğal ki bu kurnazlığa inanan kimseyi yargılamıyoruz şundan dolayı eFootball21 ve FIFA 23, en azından sahanın yukarısındaki bir kamera açısından oldukça ikna edici olabilir. Gösterim yada video standardını 240p olarak ayarladığınız vakit gerçek ve oyun arasındaki farkı idrak etmek neredeyse mümkün değil.

Görüntülerin düzmece bulunduğunu devamlı tamamen saklamaya çalışmasalar da birkaç Vietnam kaynaklı Dünya Kupası seyretme kanalı hala mevcut. Kanalların tümünün hedefi, #WorldCup2022 etiketini kullanarak Dünya Kupası trafiğinden birazcık para kazanmak. FIFA, 2018 Dünya Kupası’nı 3,57 milyar kişinin izlediğini iddia etti, bu yüzden bu biçim kurnazlara dikkat etmeniz gerek.

Doğal bu kanallar Vieatnam çoğunlukta olsa da, yalnızca o ülkeye hususi değil. Mesela, İngiliz Football Live kanalı aynı kurnazlık yardımıyla 1.25 milyon aboneye haiz oldu ve sayısız içerik üreticisi, “BREZİLYA – GÜNEY KORE CANLI Yayını İzle” şeklinde başlıklarla Dünya Kupasını izlerken yalnızca kendi yüzlerini göstererek yayınlar açtı.

Bu videolardan bazıları, siz daha izlemeden derhal ilkin sizi bir çift reklamın içine soktuğundan, aslen maçı izlemeyeceklerini anladıkları anda derhal ayrılan izleyicilerden bile bir miktar reklam geliri elde etmeleri güvence olduğundan yayıncıların ekmeğine bal sürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.