Final Fantasy 14 Aboneleri 30 Milyona Dayandı

0 19

Bugünki makalemizde sizlere Final Fantasy 14 Aboneleri 30 Milyona Dayandı ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Final Fantasy 14 Aboneleri 30 Milyona Dayandı ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Final Fantasy 14‘ün popülerliği A Realm Reborn’dan bu yana yıllar içinde istikrarlı bir şekilde artmasına rağmen, aylık abonelerde geçen yaz yaşadığı kadar büyük bir sıçrama olmamıştı ve Square Enix bu büyümenin hala devam ettiğini bildirdi. Hatta bu büyüme o kadar fazlaydı ki, geçtiğimiz sene oyun bir süreliğine satıştan kaldırıldı.

World of Warcraft oyuncularının ve Asmongold gibi WoW temalı içerik üreticilerinin Final Fantasy 14’e göç etmesi de bu büyümeyi önemli ölçüde arttırdı. Activision Blizzard’ın o sırada büyük davalarla uğraşması, WoW’a gelen tüm güncellemeleri aksattı ve oyuncuları bıktırdı. Buu yüzden World of Warcraft’tan birçok oyuncu FF14’ün neler sunabileceğini görmek için Eorzea’ya akın etti.

Final Fantasy 14’ün Kullanıcı Sayısı 28 Milyonu Aştı

Bugün, yukarıda bahsettiğim olaylardan yaklaşık bir buçuk yıl sonra, Square Enix üç aylık mali sonuçlarında, genel olarak daha düşük performansa rağmen, şirketin MMO bölümünün abone sayısındaki artışla birlikte geliştiğini bildirdi.

Rapor, Nisan 2022’den Eylül 2022’ye kadar olan bir dönemi kapsıyor ve Square Enix’in dijital satışlarının yaklaşık 743 milyon dolar getirdiğini ve Final Fantasy 14’ün nüfusunun şu anda yaklaşık 28 milyon kayıtlı oyuncuya ulaştığını iddia ediyor.

Final Fantasy 14’teki aylık abonelerin inanılmaz oranda artması, yalnızca World of Warcraft’ın ilk toplu çıkışına değil, aynı zamanda nüfus patlamasından yalnızca aylar sonra gelen Endwalker’ın çıkışının mükemmel zamanlamasına da bağlanabilir.

Shadowbringers büyük beğeni topladı ancak Endwalker oyuncuları oyunda tutmanın anahtarı oldu çünkü gerçekten mükemmel bir genişleme paketinin hemen ardından bir tane daha yayınlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.