Final Fantasy 16’nın Ön Sipariş Tarihi Belli Oldu

0 11

Bugünki makalemizde sizlere Final Fantasy 16’nın Ön Sipariş Tarihi Belli Oldu ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Final Fantasy 16’nın Ön Sipariş Tarihi Belli Oldu ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Square Enix kısa bir süre önce, merakla beklenen Final Fantasy 16‘nın gelişiminin iyi bir ilerleme kaydetmeye devam ettiğini ve belirli çıkış tarihinin muhtemelen Aralık ayında açıklanmasıyla son aşamasına gireceğini doğruladı. Bugün ise bu ayrıntıları ne zaman bekleyeceğimiz konusunda daha kesin bir fikir edindik.

Insider-Gaming editörü ve güvenilir sızıntı kaynağı Tom Henderson tarafından yayınlanan bir rapora göre, Final Fantasy 16’nın ön siparişleri 7 Aralık veya 8 Aralık’ta başlayacak. Square Enix, oyunun ön siparişlerini muhtemelen belirli çıkış tarihini de açıklayacak olan yeni bir fragmanla duyuracak. Bu arada, oyunun 6 aylığına PS5 özel olacağının altını çizelim.

Final Fantasy 16 Serinin İlk 18 Yaş Üzeri Oyunu Olacak

Serinin yeni oyunu, Rosaria Büyük Dükalığı; komşularını fethetmek isteyen Sanbreque İmparatorluğu; çölde bulunan Dhalmekian Cumhuriyeti; Korkunun hüküm sürdüğü Demir Krallık; ve görünüşte diğerlerinden izole olan Waloed Krallığı’nı konu alacak. Oyunun hikayesi, Krallıklar arasındaki savaş, kristallerin “solan ışığı” etrafında dönecek.

Oyunun hikayesi hakkında konuşan Yoshida, yetişkin temaları nedeniyle olgun bir derecelendirme alan ilk ana Final Fantasy oyunu olacağını açıkladı. Yani, bu kez geliştirici ekip tam olarak hayalindeki oyunu yapabilmek için yaş kısıtlamasından kurtulmaya karar verdi. 

Kısa bir süre önce Square Enix, piyasaya sürülmeden önce Final Fantasy 16’nın bir demosunu yayınlamayı planladığını da doğruladı. Bununla ilgili fazla bir bilgi yok ancak şirketin oyunun çıkışına yaklaşana kadar beklemek istemesi muhtemel. Final Fantasy 16, PS5 için 2023’ün yaz aylarında çıkış yapacak ve lansmandan sonra en az altı ay boyunca konsola özel kalacak.YouTube videoCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.