Fire Flux Esports, PMGC 2022 Büyük Finalleri’ne Gidiyor

0 5

Bugünki makalemizde sizlere Fire Flux Esports, PMGC 2022 Büyük Finalleri’ne Gidiyor ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Fire Flux Esports, PMGC 2022 Büyük Finalleri’ne Gidiyor ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Dünyanın en çekişmeli espor turnuvalarından PUBG Mobile Dünya Şampiyonası’nda (PMGC 2022) ‘ölüm grubu’ olarak nitelendirilen Yeşil grupta mücadele eden Fire Flux Esports, adını ilk üçe yazdırmayı başardı. Toplamda 3 galibiyet ve 126 skor alan Türk espor takımı, grup aşamasını 248 toplam puanla tamamladı.

2022 PUBG Mobile World Invitational’ı arka arkaya kazanan Tayland ekibi Vampire Esports ve en güçlü takımlardan gösterilen Rus HVVP gibi güçlü rakipleri geride bırakmayı başaran Fire Flux, Büyük Finallerde oynamaya doğrudan hak kazandı. Temsilcimiz, şu ana kadarki başarısıyla yaklaşık 1,7 milyon TL (90 bin dolar) para ödülünü de cebine koydu.

Fire Flux Esports’tan Büyük Başarı

PMGC 2022 toplamda 4 milyon dolar ödül havuzuna sahip. PUBG Mobile espor arenasının en prestijli organizasyonu olan PMGC 2022 Büyük Finalleri, 6 – 8 Ocak 2023 tarihleri arasında Endonezya’nın başkenti Jakarta’da gerçekleşecek. İçinde, Fire Flux Esports’un da olduğu 16 takım, hem şampiyon olmak hem de 1,5 milyon dolarlık ödül havuzundan pay almak için yarışacak.

Değeri giderek artan Türk espor ekosisteminin en önemli ekiplerinden biri olan Fire Flux, Mayıs 2022’de düzenlenen bölgesel PMPL Avrupa Bahar Şampiyonası’nda toplam 335 puanla rekor kırmış ve ülkemize ilk Avrupa Şampiyonluğu’nu getirmişti. Toplam 35 kişiden oluşan takım, geçtiğimiz yılın eylül ayında PUBG Mobile takımını kurarak battle royale arenasına giriş yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.