Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022

0 19

Bugünki makalemizde sizlere Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022 ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022 ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022 burada! Çin merkezli eğlence devi HoYoverse (eski adıyla miHoYo) tarafınca geliştirilen ve gösterilen açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Genshin Impact, ilk kez piyasaya sürüldüğü Eylül 2020’den bu yana kırılmadık üstün dereceli bırakmadı. Yayınlandıktan 6 ay içinde 1 milyar dolar gelir elde eden RPG, güncel verilere nazaran aylık 65 milyon etken oyuncuya ev sahipliği yapıyor. İki yılı geride bırakırken, yalnız mobil tarafta 4 milyar dolara yakın kazanç elde eden oyun, adeta para basıyor.

Genshin Impact’in bu kadar popüler olmasını elde eden pek fazlaca etmen var. Fantastik unsurlarla bezeli varlıklı evreni, çarpıcı görselliği, değişik beceri ve hikayelere haiz karakterleri, oyunun çok büyük bir başarı yakalamasını sağlamış oldu. Devletimizde de geniş bir fanatik kitlesi bulunan RPG, 3.3 sürüm güncellemesiyle beraber fazlaca istenen Türkçe dil desteğine kavuştu. Oyun, bu sayede Türk oyuncularla fazlaca daha yakından bağ kurma şansı yakalayacak.

Genshin Impact sistem gereksinimleri 2022 senesinde birçok şahıs tarafınca merak ediliyor. Oyunu deneyimlemek istiyor, sadece bilgisayarım kaldırır mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Bildiğiniz benzer biçimde çevrimiçi oyunların minimum sistem gereksinimleri seneler içinde değişebiliyor. Bundan dolayı iyi bir tecrübe yaşayabilmek için bu güncellemeleri yakından kovuşturmak gerekiyor. Peki, Genshin Impact PC kaç GB? Oyun için iyi mi bir sisteme haiz olmak gerekiyor? İşte cevabı.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5 yada eşdeğeri
 • Hafıza: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 1030 yada daha yüksek
 • DirectX: Sürüm 11
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64-bit, Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit

Tavsiye edilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i7 eşdeğeri yada daha yüksek
 • Hafıza: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB yada daha yüksek
 • DirectX: Sürüm 11
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64-bit, Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit

Genshin Impact PC kaç GB?

Genshin Impact PC kaç GB

Türkçe dil seçeneğini de içeren Genshin Impact 3.3 güncellemesinin yayınlanmasının peşinden oyun PC’de 51.05 GB yer kaplıyor. Doğal, bu sayı yalnızca kaynak paketi büyüklüğünü temsil ediyor. Eğer Genshin Impact’i bu sayfadan sıfırdan bilgisayarınıza indirmek isterseniz, sıkıştırılmış dosyaları açmak için lüzumlu olan şu anda 100 GB’ı geçiyor.

Ayrıca oyunun boyutunu ses paketleri de etkiliyor. Zira bunların her biri 8-9 GB’a kadar yer kaplıyor. Kullanılmayan ses paketlerini silerek, Genshin Impact’in toplam boyutunu mühim seviyede azaltabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları seyredebilirsiniz:

 1. Genshin Impact’i başlatın ve Paimon Menüsünü açın.
 2. Oyun içi Ayarlar > Dil > Seslendirme Dilini Yönet’e gidin
 3. Menü, indirdiğiniz mevcut ses paketlerini gösterecektir.
 4. Kullandığınız bir dış ses paketini saklayın ve gerisini kaldırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.