Google Mesajlar’ın Çok Beklenen Özelliği Nihayet Duyuruldu

0 11

Bugünki makalemizde sizlere Google Mesajlar’ın Oldukca Beklenen Özelliği Nihayet Duyuruldu ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Google Mesajlar’ın Oldukca Beklenen Özelliği Nihayet Duyuruldu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Ekim ayında Google Mesajlar‘a yeni bir simge ve birkaç yeni özellik sunduktan sonrasında, Google şimdi de mesajlaşma uygulamasına oldukca istenen bir özelliği getireceğini deklare etti. Yakın tarihindeki bir blog gönderisine gore, uygulama yakında grup sohbetleri için uçtan uca şifreleme alacak ve bu da grup sohbetlerinizi oldukca daha güvenli hale getirecek.

Şimdiye kadar, Google Mesajlar yalnızca bire bir görüşmeler için uçtan uca şifreleme sunuyordu sadece Google, yakında bazı kullanıcılara grup sohbetleri için uçtan uca şifreleme sunmaya başlayacağını deklare etti. Özellik, ilk olarak gelecek haftalarda açık beta programına kayıtlı kullanıcılar için yayınlanacak. Özelliğin yıl sonundan ilkin hepimiz için yayınlanacağını düşünüyoruz.

Google Mesajlar’ın Tepkiler Özelliği Güncelleniyor

Google, grup sohbetleri için uçtan uca şifrelemeye ek olarak, Mesajlar uygulamasındaki tepkiler hususi durumunu de güncelleyerek kullananların RCS mesajlarına herhangi bir emoji ile tepki vermesine olanak tanıyacak. RCS mesajlarına herhangi bir emoji ile tepki verme kabiliyeti geçen ayın sonlarında beta kanalında kullanıma sunuldu ve gelecek günlerde emin kanaldaki tüm kullanıcılara ulaşacak.

Bu Google Mesajlar güncellemelerinin yanı sıra şirket, bugün Android TV için Android 13’ü de yayınladı. Son olarak sürüm, geliştiricilerin değişik cihazlarda yüksek kaliteli deneyimler sunmasına destek olmak için yeni API’ler getirdi:

  • AudioManager API’deki iyileştirmeler, geliştiricilerin etken ses aleti için ses özniteliği desteğini öngörmesine ve oynatmayı başlatmadan en uygun formatı seçmesine olanak tanıyacak.
  • Kullanıcılar artık daha güvenilir bir oynatma deneyimi için desteklenen HDMI kaynak cihazlarında varsayılan çözünürlüğü ve yenileme hızını değiştirebilecek.
  • HDMI durum değişimleri artık MediaSession yaşam döngüsüne yansıtılarak TV dongle’larının ve öteki HDMI kaynak cihazlarının güç tasarrufu yapmasına ve HDMI durum değişikliklerine tepki olarak içinde ne olduğu duraklatmasına olanak tanıyacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.