Grammy’de İlk Kez En İyi Video Oyunu Müziği Ödülü Verilecek

0 14

Bugünki makalemizde sizlere Grammy’de İlk Kez En İyi Video Oyunu Müziği Ödülü Verilecek ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Grammy’de İlk Kez En İyi Video Oyunu Müziği Ödülü Verilecek ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Her yıl düzenlenen ve müzik sektörünün en önemli ödül töreni olan Grammy, ilk kez önümüzdeki yılki törende en iyi oyun müziği kategorisinde ödül verecek. En iyi oyun müziği kategorisindeki ilk adaylıklar arasında Call of Duty, Assassin’s Creed ve Guardians of the Galaxy yer alıyor. Tam kategoride ise Alien: Fireteams Elite (Austin Wintory), Assassin’s Creed (Steph Economou), Call of Duty (Bear McCreary), Marvel’s Guardians of the Galaxy (Richard Jacques) ve Old World (Christopher Tin) yer alıyor.

Marvel’s Guardians of the Galaxy, 80’lerin rock müziğinden ilham alan bir besteyle aday oluyor. Bu beste, benim oyun müziklerinde beğendiklerim arasında yer alıyor. Genel olarak 2022 yılında çıkan oyunlarda oldukça güzel melodilere şahit olduk. Xenoblade Chronicles 3, Elden Ring, Citizen Sleeper, Stray, Bayonetta 3 ve Tunic gerçekten başarılı ses tasarımlarına sahipti.

65. Grammy Ödülleri 5 Şubat 2023’te Verilecek

Christopher Tin, 2005’te Civilization 4 için bestelediği Baba Yetu şarkısını piyasaya sürerek, bir Grammy ödülü almayı başarmıştı. Ayrıca Charlie Rosen ve Jake Silverman, 1996’da Kirby Super Star şarkısı Meta Knight’s Revenge‘i düzenleyerek Grammy ödülü almaya hak kazanmıştı. Ancak yine de kazanılan bu ödüllerin hiçbirinin kategorisi video oyunları değildi.

Bu yüzden, 2023 yılında video oyunlarının arka planında çalışan sanatçıları törende görecek olmak oldukça güzel. Bana göre verilecek ödül, oyun endüstrisinin ne kadar büyüdüğünü ve eğlence sektöründe ne kadar önemli bir duruma geldiğinin göstergesi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.