Guillermo del Toro’nun Pinokyo Filminin Fragmanı Yayınlandı

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Guillermo del Toro’nun Pinokyo Filminin Fragmanı Yayınlandı ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Guillermo del Toro’nun Pinokyo Filminin Fragmanı Yayınlandı ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Pinokyo‘nun merakla beklenen Guillermo Del Toro versiyonunu en son duymamızın üzerinden epey zaman geçti ancak bugün filmin Netflix‘te gösterime girmesine bir aydan az bir süre kala, klasik hikayenin bu daha karanlık versiyonuna daha iyi bir bakış sağlayan yeni bir fragmanla heyecanlanmanın zamanı geldi.

Bu yeni fragmanla, aynı hikayenin 2022 Disney Plus versiyonuyla arasındaki zıtlık daha da belirginleşti ve Akademi Ödüllü yönetmenin masalın diğer yönleriyle ilgilendiğini gördük. İlk fragmanın gösterdiği gibi, bu hikayenin tonu daha koyu olsa da, duygusallıktan tamamen yoksun değil. Hikayenin merkezinde aşk olacak ancak yeni fragmanın filmin yaklaşacağını önerdiği başka temalar da görüyoruz.

Guillermo del Toro Sunar: Pinokyo Fragmanı

Bir kimera ile uğursuz bir karşılaşmada, Pinokyo (seslendiren David Bradley) yaşam ve sevdiklerinin Dünya’da ne kadar var olacağı hakkında sorgulanır, bu onun bir yük olmak istememe kararını doğrudan etkiler. Bu hikayedeki klasik vaftiz annesi görevini devralan kimera, Jiminy Cricket’a (Ewan McGregor) Pinokyo’ya efsanevi macerada rehberlik etme görevi veriyor.

Ayrıca stop-motion sanatının en ince ayrıntısına kadar planlanıp uygulandığı maceranın nefes kesen üretim tekniklerini de göz ardı edemeyiz. Film iyi olsun ya da olmasın, bekleyip görmemiz gerekecek ancak animasyon özelliğinin yapım tasarımının şimdiden bu yılın en iyilerinden biri olarak öne çıktığını söyleyebiliriz. Guillermo Del Toro Sunar: Pinokyo fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu, Guillermo Del Toro‘nun bir peri masalı hikayesini prodüksiyonun merkezine aldığı ilk sefer değil. Meksikalı film yapımcısı, karanlık fantezi ve korku unsurlarıyla eğlenmesiyle tanınıyor. En ünlü erken eserlerinden biri, yetişkinler için en üst düzey bir peri masalı olarak kabul edilen Pan’ın Labirenti’ydi. Del Toro’nun vizyonu, The Shape of Water’ın 2018’deki ödül sezonunda en iyi yarışmacı olması ve Oscar’larda En İyi Film ödülünü kazanmasıyla da kutlandı.YouTube videoCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.