Harry Potter Netflix’ten Kaldırılıyor: İşte Son Tarih

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Harry Potter Netflix’ten Kaldırılıyor: İşte Son Tarih ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Harry Potter Netflix’ten Kaldırılıyor: İşte Son Tarih ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Harry Potter Netflix’ten kaldırılıyor mu? Yine yine izlemeye doyulamayan film serilerinden kabul edilen Harry Potter, milyonlarca insanoğlunun hayatına dokunmuş fazlaca hususi bir başyapıt. İngiliz yazar J.K Rowling’in aynı adlı roman serisinden beyaz perdeye uyarlanan kült klasik, bilhassa bir devrin evlatları için apayrı bir yere haiz.

Seriyi bir maraton halinde ara sıra açıp izlemeyi seven kişiler soluğu Netflix‘te alıyorlardı. Harry Potter’ın sekiz filmden oluşan koleksiyonuna dijital gösterim platformundan erişmek mümkün. En azından şimdilik. Kült seri normalde Haziran 2022’de uygulamadan kaldırılacaktı, sadece Netflix Harry Potter serisini Türkiye için tekrardan lisansladığını duyurdu.

Harry Potter Netflix Kitaplığından Ayrılıyor

Bu mühim gelişme, Wizarding World hayranlarını sevince boğmuştu. Ne var ki, lisanslamanın 2023’ün başına kadar olduğu öğrenildi. Peki, Harry Potter Netflix’ten kaldırılıyor mu? Maalesef, evet. Şu anda platformda seriden herhangi bir filmi seçtiğinizde seyretmek için son tarihin 14 Ocak bulunduğunu belirten bir uyarı mesajıyla karşılaşıyorsunuz. Sekiz filmlik ikonik seri, söz mevzusu tarih itibarıyla Netflix’ten kaldırılacak. Doğrusu, bundan sonrasında Harry Potter Netflix‘ten izlenemeyecek.

Bu haber yazıldığı esnada serideki tüm filmleri seyretmek için ortalama iki haftanız var. İlk olarak 2001 senesinde Felsefe Taşı ile süregelen macera, toplamda 7.7 milyar dolar gişeye ulaşan devasa bir evren yarattı. Ana seri, 2011 senesinde gösterime giren Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın ikinci kısmıyla sonlanmış olan olsa da, Wizarding World evreni Oscar ödüllü Eddie Redmayne’ın başrolünde oynadığı Fantastik Canavarlar üçlemesiyle devam etti. Isterseniz, serinin ilk iki filmini Netflix‘ten seyredebilirsiniz.

Netflix’ten Kaldırılacak Harry Potter Filmleri

harry potter netflix

Başrollerinde Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’ın olduğu tüm Harry Potter filmlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Listedeki yapımları Netflix’te seyretmek için son tarih 14 Ocak. Hala zaman varken, seriyle hemen hemen tanışmamış yada filmleri tekrardan seyretmek isteyenlere duyurulur!

  • Harry Potter ve Felsefe Taşı
  • Harry Potter ve Sırlar Odası
  • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
  • Harry Potter ve Ateş Kadehi
  • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
  • Harry Potter ve Melez Prens
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

İkonik seriyi kronolojik olarak iyi mi izleyeceğini merak eden okurlarımız Harry Potter seyretme sırası ile alakalı rehberimize göz atabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.