Hayvan Hakları Savunucuları God of War’dan Şikayetçi

0 13

Bugünki makalemizde sizlere Hayvan Hakları Savunucuları God of War’dan Şikayetçi ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Hayvan Hakları Savunucuları God of War’dan Şikayetçi ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

PETA, God of War Ragnarok‘taki hayvan şiddeti tasvirlerine ve özellikle bir oyun ortası boss’una itiraz etti. Bu haftanın başlarında kar amacı gütmeyen kuruluş, oyuncuların belirli bir yere ulaşmadan önce savaşmak zorunda olduğu İskandinav mitolojisinden kurt benzeri dev bir yaratığa oyunun muamelesinden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirmek için sosyal medyaya başvurdu.

PETA’nın Kyle Rittenhouse’un Turkey Shoot’una karşı son protestolarının aksine son oyun eleştirisinin tonu, açıklamanın tamamen ciddi bir hayvan hakları duruşundan çok bir tanıtım gösterisi olduğunu belli etti. People for the Ethical Treat of Animals, gezegendeki en tanınmış hayvan hakları örgütlerinden bir tanesi ve özellikle oyun endüstrisi içerisinde oldukça aktif yapılanmaları mevcut.

God of War Ragnarok’a PETA Modu Çağrısı

Yıllar geçtikçe, PETA’nın oyunları yalnızca insanların hayvanlara kötü muamelesini vurgulamak için kullanması değil, aynı zamanda hayvan istismarını neyin oluşturduğuna dair algıyı da vurgulamak için Animal Crossing: New Horizons meta protestolarından Far Cry 6’dan horoz dövüşünü kaldırma girişimlerine kadar birçok oyunu eleştirdi.

PETA, bu haftanın başlarında attığı bir gönderi ile, God of War Ragnarok‘un oyuncuların oyunun ortasında karşılaştıkları İskandinav mitolojisinden dev bir kurt-köpek melezi olan Garm tasvirini hedef aldı. Hayvan hakları örgütü, canavara karşı yanlış muamele yapıldığını savundu ve aynı zamanda protesto ettiği Dark Souls boss’u Great Grey Wolf Sif’inkine benzetti.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, Santa Monica Studio’daki geliştiricileri God of War Ragnarok’a oyuncuların Garm’ı zincirinden kurtardıktan sonra Garm ile savaşmadan oyunu tamamlamasına olanak tanıyan bir “PETA modu” eklemeye çağırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.