Hellboy Oyunu ‘Hellboy Web of Wyrd’ Duyuruldu

0 8

Bugünki makalemizde sizlere Hellboy Oyunu ‘Hellboy Web of Wyrd’ Duyuruldu ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Hellboy Oyunu ‘Hellboy Web of Wyrd’ Duyuruldu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Hellboy oyunu resmen tanıtıldı. The Game Awards 2022 esnasında sürpriz bir duyuru, popüler Dark Horse çizgi romanına dayanan aksiyon-macera rogue-lite Hellboy Web of Wyrd’i ortaya çıkardı.

Hellboy, 2019 filmi Guillermo del Toro‘nun film çiftini tekrardan başlattığından beri pop kültür ilgi alanından çıktı. Hellboy, yaratıcısı Mike Mignola’dan çizgi romanlarla yaşamaya devam ediyor ve Hellboy oyunu da bu başarıyı devam ettirmeyi hedefliyor. Web of Wyrd adlı oyunun sanat seçimi ise en oldukca dikkat çeken nokta oldu.

Hellboy Oyununun Fragmanı Gösterildi

Son Hellboy filminden bu yana birazcık süre geçmiş benzer biçimde görünebilir sadece son olarak Hellboy oyununun çıkışından bu yana hakikaten oldukca uzun süre geçti. Hellboy, Hellboy: Dogs of the Night ve Hellboy: The Science of Evil adlı iki büyük oyunun odak noktası oldu. Sırasıyla 2000 ve 2008’de piyasaya sürülen ikili, pek pozitif yönde eleştiriler alamadı.

Hellboy Web of Wyrd, Hellboy serisinin oyun dünyasındaki yeni başlangıcı olacak. Her şeyden ilkin, oyuncuların Hellboy’s Right Hand of Doom’u ve silahı Good Samaritan’ı kullanarak doğaüstü düşmanlarla kapışacağı bir aksiyon-macera oyunu olacak. Rogue-lite yapısıyla ilgili ayrıntılar hemen hemen mevcut değilancak Hellboy’un karşılaşmalarında bazı rastgeleleştirme unsurları olacağını varsayıyoruz.

Gene de yeni Hellboy oyunu Web of Wyrd‘in öyküsünü merak eden hayranların sayısı şimdiden oldukca fazla. Hellboy, The Wyrd’e giden birçok kapının bulunmuş olduğu The Butterfly House adlı acayip bir binayı keşfedecek. Hellboy, yitik bir B.P.R.D ajanını bulmak ve bu süreçte Butterfly House’ın sırrını ortaya çıkarmak için The Wyrd’ı araştıracak. İçinde Hellboy’un beklediğinden daha karanlık sırlar bulunduğunu söylemek kafi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.