İlk Kıvrımlı 4K Monitör ile Tanışın

0 5

Bugünki makalemizde sizlere İlk Kıvrımlı 4K Ekran ile Tanışın ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda İlk Kıvrımlı 4K Ekran ile Tanışın ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Samsung, Dünya’nın ilk kıvrımlı 4K oyuncu monitörünü tanıttı. Ek olarak, şirket yeni nesil 57 inçlik Odyssey Neo G9 ile devasa monitörler yaşamına adım atacak. Geçen yıl piyasaya sürülen 55 inçlik Odyssey Ark modeline kıyasla, yeni model 32:9 oranlı ultra geniş ekran sunacak.

Samsung’un Kasım ayında tanıtımını halletmeye başladığı en yeni Neo G9, 7.860 x 2.160 px çözünürlük ile 8K ekrana haiz olacak. Şirket, bunun ilk çift UHD mini LED ekran bulunduğunu iddia etti. Neo G9, 240 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi göz önüne alındığında, yüksek performanslı oyun için uygun bir seçenek olacak ve gene ilk kez DisplayPort 2.1 bağlantısı kullanan model olacak.

Samsung, Yenilikçi Monitörleriyle Şov Yapmış oldu

Samsung‘un bu yıl CES’te ilk kavisli OLED oyun monitörleri de dahil olmak suretiyle tanıttığı öteki ‘Bir İlk’ olarak tanıttığı ekranlara da bakalım. Geçen yıl, şirket IFA’da 34 inç, 21:9 ekran, 3.440 x 1.440 çözünürlüğe ve 175 Hz yenileme hızına haiz Odyssey G8 OLED’i duyurmuştu.

Şirket şimdi, Odyssey G8 ile aynı özelliklerin çoğuna haiz 49 inçlik kavisli bir OLED oyun monitörünü ortaya çıkardı. Her ikisi de 1 ms tepki süresine, 3,6 mm kalınlığa ve 1800R ekran kavisine haiz olup, ekran yırtılmasını en aza indirmek için uyarlamalı senkronizasyon ve AMD FreeSync Premium ile beraber gelecek. Her iki ekran de HDR True Black 400 sunabilecek bir Neo Quantum İşlemci sunacak.

Bağlantı noktaları açısından Mini-DisplayPort, HDMI ve USB-C, ikincisi 65 Watt’a kadar şarj imkanı sunacak. Her iki ekran de, Xbox Cloud Gaming ve NVIDIA GeForce Now şeklinde bulut oyun hizmetlerine erişim elde eden Samsung Gaming Hub’ı içerecek sadece aslolan vaka, Samsung Odyssey G95SC’nin gezegenin 32:9 en boy oranına haiz ilk OLED oyun ekranı olduğu iddiası oldu.

Samsung’tan Yaratıcılık Odaklı 5K Ekran

Samsung

Ek olarak, video yayını ve bulut oyun hizmetlerinin yanı sıra Microsoft 365 uygulamaları ve bir SmartThings Hub’ı için Smart Monitor’ün yeni bir sürümü de tanıtıldı. Smart Monitor M80C, ayrılabilir bir SlimFit Kameraya haiz 32 inç 4K, 16:9 ekran sunacak.

Son olarak modeldeki yenilik, İçeriğim adlı bir kişiselleştirme özelliğidir. Bu, ortam ekranında hava durumunu, fotoğrafları, programları ve daha fazlasını gösterecek. Kişiselleştirilmiş içerik, yalnızca bağlı bir aygıt Bluetooth kapsama alanında olduğunda gösterilecek.

Samsung ek olarak yaratıcı kişilere yönelik ilk 5K monitörünü de duyurdu. ViewFinity S9 27 inç, 5.120 x 2.880 çözünürlüğe, yüzde 99 DCI-P3 geniş renk gamına ve HDR 600 desteğine haiz olacak. Ek olarak mat ekran, çıkarılabilir 4K kamera ve HDMI, DisplayPort ve USB-C bağlantı noktaları sunacak. SmartThingsApp ve bir akıllı telefon kamerasının yardımıyla ViewFinity S9’u kalibre edebileceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.