Instagram, BeReal Kopyası Özelliklerini Yayınladı

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Instagram, BeReal Kopyası Özelliklerini Yayınladı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Instagram, BeReal Kopyası Özelliklerini Yayınladı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Instagram’ın BeReal klonu özellikleri artık resmen gösterildi. Meta, BeReal’in günde bir kez geçmişteki öz çekimlerini tekrardan yaratma kabiliyetini “Candid Stories” olarak kendi uygulamasına entegre etti.

İlk olarak 2019’da piyasaya sürülen BeReal, geçen yıl bilhassa ve Z kuşağı kullanıcıları içinde yapmış olduğu bir takipçi kitlesi kazanmıştır. Uygulama, yalnızca günde bir kez gönderi yapılmasına izin verdikleri ve kullananların negatif etkileşim kurması için sınırlamaları yollara haiz olduğundan, kendisine ana akım toplumsal medya platformlarına gore daha örneksiz bir alternatif olarak pazarlandı.

Instagram’dan Birçok Yeni Özellik

BeReal benzer biçimde, Instagram’ın Candid’i de kullanıcılarından günde bir kez bir öz çekim paylaşmasını isteyecek ve kullanıcılar yalnızca kendi Candid’lerini yükledikten sonrasında öteki Candid’leri görebilecek. BeReal gönderileri benzer biçimde bu paylaştığınız gönderiler, bir cihazın hem ön hem de arka kameralarıyla aynı anda fotoğraf çekecek.

BeReal, Instagram’ın son güncellemesiyle esinlendiği tek platform değil. Uygulama ek olarak, kullananların uygulamaya gelen 60 karakterlik bir güncelleme durum eklemelerine olanak tanıyan yeni bir “Notlar” özelliği de kullanım sundu. New York Times, geçen hafta Meta’daki bazı kullanıcılar Notes’un şirketinin Twitter’la rekabete destek olabileceğini öne sürdüğünü bildirdi.

Instagram ek olarak, kullanıcılara daha ufak gruplar halinde etkileşim kurmasını sağlamaya yönelik birkaç özellik daha tanıttı. Bu yeni özellik olan “Grup Profilleri“, dost gruplarının ansızın fazlaca görüntüsüyle gördükleri profiller oluşturmasına olanak tanıyacak. Benzer şekilde uygulama, birden fazla kişinin aynı bölgedeki gönderiyi paylaşabilmesi için “ortak emek verme koleksiyonlarını” kontrol etmeye başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.