Internet Explorer 11’in Ölüm Tarihi Belli Oldu

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Web Explorer 11’in Ölüm Zamanı Belli Oldu ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Web Explorer 11’in Ölüm Zamanı Belli Oldu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Microsoft, bu senenin Haziran ayında aşamalı olarak kaldırmaya başladıktan sonrasında nihayet Web Explorer 11‘in Windows 10’daki ömrünün ne vakit dolacağına dair net bir tarih verdi. Gelecek yıl 14 Şubat’tan itibaren IE, yeni bir Microsoft Edge güncellemesiyle Windows 10’da tamamen dönem dışı bırakılacak.

Daha ilkin Microsoft, IE 11’in bir Windows güncellemesi yöntemiyle dönem dışı bırakılacağını söylemişti sadece bu karar değişti. Artık, Explorer’ın fişi direkt olarak Microsoft Edge güncellenerek çekilecek. Şirkete bakılırsa bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve Edge’e geçişi kolaylaştırmak için alınan bir karar oldu sadece aslolan sebebi bilmiyoruz.

Web Explorer Tarihe Gömülüyor

IE’ın ölümü uzun süredir gündemdeydi. Microsoft, 2020 senesinde tarayıcıyı ve Microsoft Edge’in eski sürümünü (mevcut Chromium tabanlı yinelemeden ilkin mevcud) aşamalı olarak kaldırma planlarını duyurmuştu. Hemen sonra 2021’de ise Web Explorer’ın 15 Haziran 2022’de kapatılacağını öğrenmiştik sadece tarayıcı anında ölüme terk edilmedi.

O zamandan beri, bazı cihazlar bunun yerine kademeli olarak Edge’e yönlendirildi sadece 14 Şubat 2023’ten itibaren tarayıcı tamamen kullanım dışı duracak. Yalnızca Windows 11 yada Windows 10 için değil, Windows 8.1 ve Windows 7 için bile tarayıcı artık kullanılamayacak.

Microsoft Edge‘in mevcut sürümünün en büyük özelliklerinden biri, temel olarak internet sayfalarını Web Explorer’da çalışıyormuş şeklinde açmanıza müsaade eden IE Moduydu. Bu, iş kullanıcılarının IE için tasarlanmış kaynakları kullanmaya devam etmelerini sağlamak için tasarlanmış bir özellik bu sebeple, inanması güç sadece hala IE gerektiren birçok mühim site mevcut.

Web Explorer 11 gerektiren herhangi bir kaynağınız var ise, destek zamanı sona erdiğinde Microsoft Edge’de muntazam çalışacaklarından güvenilir olmak için zamanınız tükenmeye başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.