iPhone 15’in Şok Edici Fiyatı Ortaya Çıktı

0 10

Bugünki makalemizde sizlere iPhone 15’in Şok Edici Fiyatı Ortaya Çıktı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda iPhone 15’in Şok Edici Fiyatı Ortaya Çıktı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

iPhone 15 hakkında gösterilen sızıntılar, Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları için iddialı planlarını ortaya çıkardı. Sızıntı deposu LeaksApplePro, Howtoisolve ile beraber emek harcayarak şok edecek fiyat artışları da dahil olmak suretiyle birçok iPhone 15 bilgisi yayınladı. Geçen ay sızıntı, Apple’ın Pro Max modellerine artık Ultra adı vereceğini ve cihazın aksesuarlarının 100 dolardan yüksek fiyata satışa sunulacağını öne sürdü.

Şimdi ise kaynak, iPhone 15 Ultra’nın başlangıç fiyatının 1299 dolara kadar çıkacağını belirtti. iPhone 14 Pro Max’e kıyasla 200 dolarlık, kısaca iPhone tarihindeki en büyük artış yaşanacak şeklinde görünüyor. iPhone 14 Pro Max 1099 dolar fiyatıyla Türkiye’de 44.000 TL‘ye satışa sunuluyor. Yeni cihazın 1299 dolardan çıktığını varsayarsak tahminimce cihazın fiyatı minimum 52.000 TL olacak.

iPhone 15 Tamamen Titanyum Olacak

ABD Birleşik Devletleri’nde bile oldukça yüksek görülen fiyat, Apple’ın kıymetini daha da kaybedeceğini işaret ediyor. Artan üretim maliyetleri ve firmanın bankadaki parasını değersizleştiren enflasyon, çok açık ki kendini yavaş yavaş gösterecek. Bununla beraber, iPhone 15 Ultra’nın 1 TB modeli için potansiyel olarak 1799 dolar kısaca 72.000 TL şeklinde bir fiyat tahmin ediliyor.

LeaksApplePro, cihazın minimum 256 GB olacağını ve yeni modelin çift ön kamera içereceğini belirtti. Thunderbolt 4 özellikli USB-C ile Lightning bağlantı noktasının da yeni cihazlarda yer alacağı söyleniyor. Ek olarak artık Apple, yeni cihazlarını tamamen titanyum ile kaplayacak. Tüm bu özelliklerin doğru bulunduğunu varsayarsak, 200 dolarlık bir artış oldukça düzgüsel görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.