Kojima, Salgın Yüzünden Death Stranding 2’yi Yeniden Yazmış!

0 5

Bugünki makalemizde sizlere Kojima, Salgın Yüzünden Death Stranding 2’yi Tekrardan Yazmış! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Kojima, Salgın Yüzünden Death Stranding 2’yi Tekrardan Yazmış! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Hideo Kojima, Death Stranding 2‘yi dünya genelinde milyarlarca kişinin COVID-19 salgınının zirvesinde yaşadıklarıyla tematik olarak ilişkilendirmek için tekrardan yazdığını ve bundan dolayı oyunu oynarken, günümüz pandemisine benzer etkisinde bırakır deneyimleyebileceğimizi iddia etti.

Japon oyun dünyasının en etkili figürlerinden biri olarak kabul edilen Kojima’nın otuz senelik kariyeri, meşhur yönetmene büyük bir fanatik kitlesi kazanmıştır. Kısa sürede, Japon yönetmenin kendi stüdyosu Kojima Productions tarafınca geliştirilen 2019 yılında yapılmış ilk oyunun devamı olan Death Stranding 2 ortaya çıktı. İlk oyun tartışmalı karşılansa da, devam oyunu merakla bekleniyordu.

Death Stranding 2’de Pandemi Atmosferi Olacak

Hideo Kojima kısa süre ilkin IGN‘e Death Stranding devam oyunu hakkında konuştu ve röportajın belirli bir yönü öne çıktı. Yönetmen, COVID-19 salgınıyla ilgili bir tartışmada, DS2’nin senaristliğini 2020 süresince ve kim bilir sonrasında dünyanın geçirdiği değişimleri yansıtacak şekilde tekrardan yazdığını söylemiş oldu.

Kojima, insanların “bu kadar büyük bir şey asla olmamış şeklinde davranamayacağını” söylemiş oldu ve Death Stranding’in karakterleri “gerçekliğimize bağlı” olmasa da, oyunu oynayanların pandemiyi deneyimleyeceğini deklare etti. Bunun ne anlama geldiği şimdilik net değil.

Death Stranding 2’yi bu temaları yansıtmak için yazdığını söyleyerek devam eden yönetmen, pandemiden ilkin yazılan bir kurgunun seyircilerde aynı şekilde “yankılanmayacağını” düşündüğünü belirtti. COVID-19’un hem genel toplulukta hem de endüstrinin kendisinde ve oyun oynama üstünde mühim bir tesiri olduğu inkar edilemez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.