Marvel Faz 6 Filmleri ve Vizyon Tarihleri

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Marvel Faz 6 Filmleri ve Vizyon Tarihleri ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Marvel Faz 6 Filmleri ve Vizyon Tarihleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Marvel Faz 6 için birden fazla yeni film ve dizi onaylandı. İki senelik bir süre içinde Marvel Studios bir takım yeni film ve dizi yayınlayacak. Bir çok fanatik tarafınca ‘6. Faz‘ olarak malum bu Marvel projeleri, Disney’in “The Multiverse Saga” adını verdiği şeyin son kısmı olacak.

Multiverse Saga, üç dalga halinde yayınlanacak ve üçüncü dalga ise Faz 4 ile Faz 5 içinde olan her şeyin zirve noktası olacak. Hepsinin merkezinde, Multiverse Saga’nın kapsayıcı düşmanı olarak çerçevelenmiş olan Kang the Conqueror olacak. Marvel 6. Faz, Jonathan Majors’ın karakteri ve kalan birkaç yarım kalmış iş ile savaşı sonlandıracak bir konumda yer alacak.

Marvel Faz 6 Filmleri Neler?

  • Deadpool 3 – 8 Kasım 2024
  • Fantastik Dörtlü – 25 Şubat 2025
  • Avengers: The Kang Dynasty – 2 Mayıs 2025
  • Avengers: Secret Wars – 1 Mayıs 2026

Deadpool 3 – 8 Kasım 2024

Marvel Faz 6 Filmleri

Daha ilkin Marvel Sinematik Evreni’nden ayrı bir seri olan Deadpool; Avangers, Spider-Man ve Guardians of the Galaxy hayatına katılmak suretiyle. Fox’un X-Men evreni, Disney’in 20th Century Fox’u satın alması sebebiyle ölmüş olabilir sadece Ryan Reynolds’un Merc with a Mouth’un hikayesi yaşayacak. İki yıl sonrasında 2024’te Marvel, ‘erişkin’ dereceli ilk filmi olan Deadpool 3‘ü piyasaya sürecek.

İlk iki filmin destek ekibinden herhangi birini alıp almayacağı hemen hemen belli değil, sadece Fox’un X-Men serisiyle ilişkili minimum bir karakterin Deadpool 3’te Reynolds’la beraber yer alacağı doğrulandı. Hugh Jackman ikonik rolünü tekrardan canlandıracak Wolverine ile ilk canlı aksiyon ekibinde Wolverine olarak.

Deadpool 3, Shawn Levy (Free Guy) tarafınca yönetilecek ve muhtemelen Marvel Faz 6’yı başlatan film olacak. İlk başta, 6. Faz’ın ilk filminin Fantastik Dörtlü olacağı düşünülüyordu sadece artık durum bu şekilde olmayabilir bundan dolayı Deadpool 3 listeye eklendi ve tarihler geriye çekildi. Thunderbolts’un 5. Aşamayı bitirme planı hâlâ devam ediyorsa, Fantastik Dörtlü’den ilkin gösterime girmiş olduğu için 6. Aşamayı başlatan Deadpool olacak.

Fantastik Dörtlü – 25 Şubat 2025

Marvel Faz 6 Filmleri

Başlangıçta 2025’te gösterime girmesi planlanan bir filmimizde, Marvel’s First Family sonunda MCU’ya katılacak. Dört karakterden biri, John Krasinski’nin Doctor Strange in the Multiverse of Madness’daki kamera hücresi vasıtasıyla ortaya çıktı. Krasinski, Bay Fantastik’in Earth-838 versiyonunu oynadı.

Doğal ki, öykü MCU’nun çoklu evrenindeki birçok vakit çizelgesinden birinde geçmiş olduğu için, Fantastik Dörtlü’nün aktörü Reed Richards’ın Earth-616 muadilini oynaması için geri getirip getirmeyeceği yada sıfırdan başlayıp başlamayacağını söylemek mümkün değil. Ekibin dört üyesi de MCU’da yeni olan oyuncular tarafınca oynanabilir.

WandaVision yönetmeni Matt Shakman, projenin başına geçti. Böylelikle, Fanastik Dörtlü de Marvel Faz 6’da yerini alacak.

Avengers: The Kang Dynasty – 2 Mayıs 2025

Marvel Faz 6 Filmleri

Bir öteki Marvel Faz 6 filmi olan Avangers olarak bildiğimiz Yenilmezler, Destin Daniel Cretton (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) tarafınca yönetilecek olan Avengers: The Kang Dynasty’de beşinci buluşma için tekrardan bir araya gelecek. Hiçbir vaka örgüsü detayı ve hatta bir ekip ekibi bile yayınlanmadı sadece başlığı, fena insanın kimliğini fazlasıyla net bir halde ortaya koyuyor diyebiliriz.

Karakter seçilir seçilmez pek oldukça kişinin şüphelendiği benzer biçimde, Jonathan Majors’ın Kang the Conqueror’ının yolları yakında Avengers ile kesişecek. Majors, Loki’nin sonunda He Who Remains (bir Kang varyantı) olarak göründükten sonrasında, Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da zamanda seyahat meydana getiren kötü karakter olarak geri dönecek.

Görünüşe gore Ant-Man and the Wasp: Quantumania‘ndaki macerası esnasında meydana gelen her şey, İntikamcılar ve Kang arasındaki bir savaşın zeminini hazırlayacak.

Avengers: Secret Wars – 1 Mayıs 2026

Marvel Faz 6 Filmleri

Marvel’in arka arkaya Infinity War ve Endgame’i piyasaya sürmesine benzer şekilde stüdyo, The Kang Dynasty’yi 2026’da bir yaz vizyonu olacak olan son Marvel Faz 6 filmi olacak olan Avengers: Secret Wars ile takip edecek. Multiverse Saga’nın finali olarak hizmet etmiş olduğu için, filmlerin Kang’ın her ikisinin de kötü karakterini oynadığı iki bölümlük bir öykü olması mümkün sadece bu hemen hemen onaylanmadı.

Hikayenin neleri içereceğine erişince, Secret Wars aynı adlı çizgi roman geçişinin bir uyarlaması olacak. Orijinal Secret Wars çizgi romanı, Beyonder olarak malum kozmik bir varlık tarafınca bir araya getirildikten sonrasında en büyük kötü karakterleriyle savaşmak için Marvel Evrenindeki kahramanları bir araya getiren meşhur bir yapımdı.

Böylelikle gösterim tarihlerini bildiğimiz Marvel Faz 6 filmlerini sizler için listelemiş olduk. Yeni filmler açıklandıkça ve gösterim tarihleri ortaya çıktıkça listemizi güncellemeye devam edeceğiz, takipte kalınca!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.