Meta, Vefat Eden Rapçi İçin ‘Gerçekçi’ VR Konseri Verecek

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Meta, Vefat Eden Rapçi İçin ‘Gerçekçi’ VR Konseri Verecek ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Meta, Vefat Eden Rapçi İçin ‘Gerçekçi’ VR Konseri Verecek ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Meta, Son Doğu Yakası rap efsanesi olarak kabul edilen Notorious B.I.G.‘in ultra gerçekçi bir avatarını kullanarak büyük bir VR konserine ev sahipliği yapacak. Merhum sanatçı, Horizon Worlds’te bir konser verecek ve birçok şarkısını seslendirecek.

Arka plan olarak 90’lar Brooklyn’inin sanal bir rekreasyonunun kullanılacağı konserde, Bad Boy Records‘un kurucusu Sean “Diddy” Combs gibi konuk sanatçıların performansları ve Amerikalı müzik muhabiri Touré’nin Biggie’nin hayatının anlatı yolculuğu yer alacak.

Meta’nın Notorious B.I.G. Konseri Ne Zaman?

Meta’nın bir sanatçıyı ölümden avatar biçiminde geri getirmesinden herkes etkilenmedi elbette ve bu çaba, HotNewHipHop‘un projeyle ilgili gönderisinde bir eleştiri yağmuru ile karşılandı ancak şirket, The Notorious B.I.G.’in çevresinin onayını aldığını söyledi.

Konserin anlatım yönünden sorumlu olan Touré, “Biggie’nin annesiyle röportaj yaptığını ve mutfağında oturduğunu, böylece oğlunu [sevdiğini] ve mirasına sahip çıkacağını bildiğini” söyledi.

Meta’nın Horizon Worlds’ü, şirketin bir Quest kulaklığı kullanılarak erişilebilen sosyal evrenidir. Quest VR başlığına sahip olan izleyiciler prömiyeri 16 Aralık’ta sanal gerçeklikte izleyebilecek ancak lansmanı kaçıranlar için konser daha sonra Quest TV’de de yayınlanacak.

10 yıl önce AV Concepts ve Dr. Dre’nin yapım şirketinin, Biggie ile husumeti iyi bilinen Tupac’ı Coachella için bir hologram olarak geri getirdiğini belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda, sanatçıları ölümden döndürebilecek teknolojiler daha da gelişti. İleride bunun gibi daha fazla etkinlik göreceğiz ve projelerin arkasındaki şirketlerin sanatçıların mirasına saygı duyacaklarını umuyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.