Microsoft Flight Simulator 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

0 9

Bugünki makalemizde sizlere Microsoft Flight Simulator 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Microsoft Flight Simulator 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Microsoft Flight Simulator, gerçekliği ve görkemli manzaraları başarıya ulaşmış bir grafikle göstermesi sebebiyle oyun yaşamına oldukça ses getirmişti. Oyunun gelişiminde tüm bölgelerin gerçek ölçeklerinin kullanılması ve pilot becerisinin teknik bir şekilde işlenmesi eleştirmenlerce pozitif yönde karşılanmıştı. 2 yıldan kısa süredir yayında olan Microsoft Flight Simulator, bugüne dek oyuncularını asla kaybetmedi.

Esasen devasa olan oyuna yenilikler ekleyen Microsoft, oyun için tertipli güncellemeler de yayınlamaya devam etti. Bu da oyunun enerjisinin kaybolmamasına sebep oldu. Görünen o ki tüm bu emekler geri dönüşlerini vermeye başladı. Oyun tam 27 ayda 10 milyon oyuncu tarafınca oynandı.

Microsoft Flight Simulator’dan Büyük Başarı

Microsoft Flight Simulator Xbox, PC ve bulut oyun platformlarında piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncuların olmazsa olmaz aksiyonu haline geldi. Açıklanan toplam oyuncu sayıları, 500 milyon uçuş yapıldığı ve toplam 40 milyar mil yol katedildiği anlamına geliyor. İlginç bir halde Microsoft, 2023 ve sonrası için coşku verici planları bulunduğunu deklare etti.

Bu yüzden oyuna doyamayanların gelecekte dört gözle bekleyecekleri pek fazlaca güncelleme olacak. Microsoft Flight Simulator, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’de mevcut. Oyun Steam’de 349 TL ve şu anda 40. yıldönümü kutluyor. Görkemli uçuş deneyimleri yaşanmış olan bu oyunda 40. yıla hususi fazladan 4 tane ticari havalimanı, 10 planör havaalanı, 12 yeni tayyare, 14 helikopter pisti ve geçmiş sürümden 20 vazife yer ediniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.