MMO Oyunu Dune Awakening’in İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

0 7

Bugünki makalemizde sizlere MMO Oyunu Dune Awakening’in İlk Oynanış Videosu Gösterildi ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda MMO Oyunu Dune Awakening’in İlk Oynanış Videosu Gösterildi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Dune Awakening, oyuncuları Arrakis’in kumlarına götürmüş olan bir açık dünya MMO oyunu olacak ve The Game Awards 2022’de soluk kesecek oyun içi görüntüleri ilk kez görme şansı yakaladık. Conan Exiles ve The Secret World şeklinde çevrimiçi deneyimler sunmasıyla tanınan Funcom tarafınca geliştirilen oyun, bizleri Dune evrenine götürecek.

Oyun ilk olarak Ağustos 2022’de duyurulmuştu sadece The Game Awards 2022‘ye kadar proje hakkında temel konseptinin ötesinde pek bir şey bilinmiyordu. Dune Awakening, türünün yaratıcılığını ve cesurluğunu bir MMO oyunun genişleyen ölçeği ve toplumsal yönleriyle birleştirdiği için her şeyden ilkin bir hayatta kalma oyunu olacak.

Dune Awakening Kaynak Materyale Sadık Duracak

Funcom’un Conan Exiles vasıtasıyla hayatta kalma türüne yönelmesi, asla şüphesiz geliştiricileri Arrakis’in sert fakat güzel manzarasını uyarlamak için ideal bir aday haline getirdi. Dune Awakening, kimliği açısından direkt Denis Villeneuve’ün Dune uyarlamasından görsel ögeler kullandığı için, oyunu adeta film şeklinde bir hale getirmiş diyebiliriz.

Dune fanatikleri yeni fragmanı Funcom’un YouTube kanalında istedikleri kadar izleyebilirler bu sebeple 80 saniyelik tanıtım fragmanın tamamı Arrakis’in şehirlerini, yerleşim yerlerini ve kum tepelerini vurgulayan gerçek bir görsel şölen sunuyor.

Dune Awakening, binlerce oyuncuyu, efsanevi kum solucanları ve oldukça mühim baharat şeklinde benzersiz tehlikelerle ağzına kadar dolu, kesintisiz bir Arrakis’in haritasının keşfedilmemiş bölgelerinde ve uçsuz bucaksız çöllerinde özgürce dolaşmaları için oyuna çağrı ediyor.

Funcom, Frank Herbert’in evreninden pek oldukça içinde ne olduğu direkt oyunun mekaniklerine uyarlayacak. Mesela, oyuncuların kendi baharat toplayıcılarını konuşlandırmalarına izin verirken bunu temel inşaat, zaman içinde gelişme ve süratli refleks şeklinde standart hayatta kalma özellikleriyle birleştirecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.