Mobile Legends ve League of Legends Davasında İşler Karıştı

0 13

Bugünki makalemizde sizlere Mobile Legends ve League of Legends Davasında İşler Karıştı ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Mobile Legends ve League of Legends Davasında İşler Karıştı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Tencent’in başı Mobile Legends ve Moonton isminde şirket ile büyük dertte. Tencent’in Şangay merkezli stüdyo Moonton Technology tarafınca Çin’de telif hakkı ihlali iddialarıyla karşı karşıya kalmış olduğu dava, 6 Aralık 2022’de görülmeye başlanacak.

South China Morning Post tarafınca bildirildiği suretiyle Tencent, Güneydoğu Asya’nın en büyük mobil oyunlarından kabul edilen Mobile Legends: Bang Bang isminde oyununun içinde League of Legends‘in haklarını ihlal etmekle suçlandı. İddia edilen ihlaller, oyunla ilgili yazarlık, çoğaltma ve yazışma haklarını ihtiva ettiği için dava oldukca ciddi seviyelerde görülecek.

Mobile Legends Davasına Başka Firmalar Dahil Oldu

Bu dava, ByteDance’in 2021’de Moonton’u 4 milyar dolara satın almasının arkasından Moonton, Tencent ve yan kuruluşu Riot Games’in dahil olduğu bir takım davanın sonuncusu ve en ciddisi olacak.

Tencent ek olarak Moonton’u satın almak için yarışıyordu sadece şu anda Çin’in şimdiye kadarki en büyük oyun anlaşmasında rakibi ByteDance tarafınca daha yüksek teklif verildi ve Tencent firmayı satın alamadı ve rakibine kaptırdı.

Ekim ayında Çinli Yicai sitesi, Moonton’un Tencent’e karşı ayrı bir ticari karacılık davası kazandığını ve ikincisinin “ekonomik kayıplar ve makul harcamalar” için ortalama 30.000 dolar ödemeye mahkum edildiğini bildirdi.

Bu ayın başlarında, Riot Games’in Moonton Technology’ye karşı açmış olduğu dava bir ABD mahkemesi tarafınca reddedildi. Davada Riot, Mobile Legends: Bang Bang’i kendi amiral gemisi League of Legends’ı kopyalamakla suçlanıyordu. Suçlama, Riot’un Moonton’a IP’sinin “kasıtlı ve fena niyetli ihlali” sebebiyle meydan okuduğunu gören 2017’deki benzer bir hareketin tekrarıydı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.