Netflix, 1899 Dizisini İptal Etti

0 4

Bugünki makalemizde sizlere Netflix, 1899 Dizisini İptal Etti ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Netflix, 1899 Dizisini İptal Etti ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Netflix’in son dönemdeki en iddialı dizilerinden 1899‘un ekrandaki yolculuğu kısa sürdü. Dark’ın arkasındaki adlar Baran bo Odar ve Jantje Freise tarafınca yaratılan gizem-gerilim türündeki seri, yalnızca bir sezonun peşinden iptal edildi. İkili, Kasım 2022’de gösterim hayatına başlamış olan 1899 dizisinin ikinci sürem için yenilenmeyeceğini söylemiş oldu. Instagram‘dan meydana getirilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Üzülerek söylememiz gerekiyor ki 1899 yenilenmeyecek. Bu inanılmaz yolculuğu Dark’ta yaptığımız benzer biçimde ikinci ve üçüncü sezonla bitirmeyi oldukça isterdik. Sadece kimi zaman işler planladığınız benzer biçimde gitmez. Yaşam bu. Bunun milyonlarca hayranı hayal kırıklığına uğratacağını biliyoruz. Fakat bu mükemmel maceranın bir parçası olduğunuz için size tüm kalbimizle teşekkür etmek istiyoruz. Sizi seviyoruz”

1899 Dizisi Birinci Sezonun Peşinden İptal Oldu

Dizinin oyuncu kadrosunda yer edinen adlardan Lynggaard Tønnesen, tüm ekibin iptal kararından dolayı büyük bir üzüntü yaşadığını söylemiş oldu. Netflix, 1899 dizisinin niçin iptal etmiş olduğu hakkında resmi bir izahat yapmadı. Bununla beraber dizinin toplumsal medyada yarattığı tesir, reytinglere yansımamış olabilir. Ek olarak senaryonun çalıntı olduğu yönünde iddialar da var.

Eylül ayında düzenlenen Toronto Internasyonal Film Festivali’nde prömiyeri meydana getirilen 1899, kasım ayında yayınlamasının peşinden birçok ülkenin ilk 10 sıralamasında birinci sıraya yerleşmişti. Aralık ayında Netflix, birinci sezonu sekiz bölümden oluşan dizinin 87,9 milyon saat izlendiğini açıklamıştı. Londra’dan New York’a giden buharlı bir gemide yaşanmış olan esrarengiz vakaları mevzu alan 1899’da Andreas Pietschmann, Aneurin Barnard ve Emily Beecham benzer biçimde pek oldukça yetenekli isim var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.