Netflix, Kendi Stüdyosuyla AAA Oyun Geliştirmeye Başladı

0 14

Bugünki makalemizde sizlere Netflix, Kendi Stüdyosuyla AAA Oyun Geliştirmeye Başladı ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Netflix, Kendi Stüdyosuyla AAA Oyun Geliştirmeye Başladı ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Netflix, yeni şirket içi oyun stüdyoları kuracağını açıklamıştı. Şirket, Los Angeles’ta “yepyeni bir AAA PC oyunu” üzerinde çalışmaya liderlik edecek bir yönetmen için bir iş ilanı yayınladı ve bu kesinlikle bir mobil oyun olmayacak.

Pek çok ayrıntı bilinmemekle birlikte, yeni işe alınan kişi ideal olarak birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunları, sürekli gelişen “canlı hizmet” oyunları (Destiny 2 benzeri) ve Unreal Engine’de hızla prototip oluşturma konusunda deneyime sahip olacak. Mükemmel aday aynı zamanda hem işbirlikçi hem de rekabetçi çok oyunculu oyunlarda rahat olacak ve bir Netflix dizisine “layık” bir oyun dünyası yaratacak.

Netflix’in Oyununda Rahatsız Edici Satın Alımlar Olmayacak

Devasa yayın hizmeti, oyun direktörünün para kazanmanın “tasarım kısıtlamaları” tarafından geri tutulmayacağını vurguladı. Netflix’in mevcut oyunlarında olduğu gibi, bu projede uygulama içi satın almalar, reklamlar ve diğer tarzda oyuncuların sevmediği ek içerikler olmayacak. Bir baş mühendis için ise başka bir işe alım listesi ise oyunun “3 Şahıs Aksiyon RPG” olduğunu ima etti.

Beklentiler zaten yüksek. Netflix oyunları Başkan Yardımcısı Mike Verdu geçen ay, eski Overwatch yönetmeni Chacko Sonny’nin 2021’de Blizzard’dan ayrıldıktan sonra LA stüdyosuna liderlik ettiğini ve yeni yönetmenin “en az” 10 yıllık tasarım deneyimine sahip olmaları beklendiğinde benzer şekilde dikkate değer isimler olabileceğini açıkladı.

Netflix ayrıca Helsinki’de bir mağaza açtı ve aralarında Oxenfree’nin yaratıcısı Night School Studio’nun da bulunduğu çok sayıda geliştiriciyi satın aldı. Şirkette oyun geliştirmeyi desteklemek için güçlü bir teşvik mevcut. Diğer platformlar için gişe rekorları kıran oyunlar yalnızca yeni kitlelere ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda şirketin sektördeki itibarını artırmasına da yardımcı oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.