Netflix Reklamlı Üyelik Beğenilmedi

0 6

Bugünki makalemizde sizlere Netflix Reklamlı Üyelik Beğenilmedi ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Netflix Reklamlı Üyelik Beğenilmedi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Popüler gösterim hizmeti Netflix’in ucuz sadece reklam destekli üyelik modeli, yeni aboneler içinde popüler değil. The Wall Street Journal‘ın bildirdiğine nazaran, abonelik çözümleme şirketi Antenna bir araştırma yapmış oldu ve hizmete yeni kaydolanların yalnızca yüzde 9’u reklamlı abonelik tercih etti.

Şirket, ABD’deki tüm abonelerin ortalama yüzde 0,2’sinin ayda 6.99 dolar olan daha ucuz planı kullandığını da bildirdi. Bir üst üyelik katmanı aylık 15.99 dolar olmasına karşın oldukça daha büyük bir kullanıcı kitlesine haiz. Ek olarak Antenna, reklam katmanı kullanıma sunulmadan öncesine nazaran gösterim hizmetinin abone sayısının düştüğünü de tahmin etti.

Netflix Bu Verileri Yalan olduğunu beyan etti

Buna karşılık, HBO Max, Haziran 2021’de reklam destekli bir katman başlattı ve Antenna, bunun ilk ayında yeni kayıtların yüzde 15’ini oluşturduğunu bildirdi. Platformun toplam abonelerinin yüzde 21’i şu anda reklamlı abonelik kullanıyor ki bu Netflix’e nazaran oldukça büyük bir başarı diyebiliriz.

Netflix, Antenna’dan gelen verilerin yanlış bulunduğunu duyurdu ve The Wall Street Journal’a yapmış olduğu açıklamada şirket, “Reklam destekli seviyemiz için hala oldukça erken ve lansmanından ve iştirakından ve reklamverenlerin hizmetimiz ile ortak olma hevesinden memnunuz” ifadelerini kullanarak bu verilerin yanlış bulunduğunu iddia etti.

Temel reklam planının popülaritesi, eldeki sınırı olan seçeneklerden kaynaklanıyor olabilir; House of Cards, The Last Kingdom ve Peaky Blinders benzer biçimde Orijinal yapımların ve New Girl benzer biçimde popüler dizilerin reklamlı abonelik katmanında yer almadığının altını çizelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.