Netflix Şifre Paylaşımı Yasa Dışı Olarak Kabul Edilebilir!

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Netflix Gizyazı Paylaşımı Yasa Dışı Olarak Kabul Edilebilir! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Netflix Gizyazı Paylaşımı Yasa Dışı Olarak Kabul Edilebilir! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İngiltere hükümeti, bir tanıdığınıza Netflix şifrenizi vermenin yasa dışı olabileceği mevzusunda kafa karıştırıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Bu mevzuda yasalar net olmadığı için hükümetin de kafası karışık olacak ki polis söylemediği sürece hiçbir işlem yapılmayacak.

Birleşik Krallık hükümetinin ekonomisi bir süredir çalkantıda ve 48 milyar dolarlık vergi geliri yitirilmesine mal olan Brexit süreci de buna büyük katkı sağlamış oldu. Birleşik Krallık hükümeti, bizzat kendileri tertipli olarak internasyonal hukuku çiğnemekle tehdit etmesine karşın, kendi iç yasaları mevzusunda oldukca köktencilik kararlar almasıyla meşhur bir ülke.

Netflix: Hiç kimseye Dava Açmayacağız

BBC News‘e nazaran, İngiltere hükümetinin Fikri Iyelik Ofisi (IPO), Netflix gizyazı paylaşımının hem cezai hem de çağdaş hukuk meselesi bulunduğunu duyurdu ve “Bu hükümler, koşullara bağlı olarak sözleşme hükümlerinin ihlali, dolandırıcılık yada ikincil telif hakkı ihlalini içerebilir.” ifadelerini kullanarak durumun ciddiyetinin altını çizdi.

BBC News, bilhassa bunun Birleşik Krallık Kraliyet Savcılık Servisi’nin (CPS) Netflix şifrelerini paylaşanları suçlu olarak nitelendirip nitelendiremeyeceği anlamına gelip gelmediğini sordu. Yanıt olarak ise:

Bir IPO sözcüsü, “Gösterim hizmetleri için gizyazı paylaşımı için birinden ücret alma sonucu, duruma nazaran incelenecek. Tüm davalarda olduğu şeklinde, bir müfettiş tarafınca itham sonucu için CPS’ye sevk edilirlerse, görevimiz, kafi delilin olduğu ve kamu yararı için bir kovuşturmanın lüzumlu olduğu durumlarda kovuşturma yapmak olacak.” ifadelerini kullandı.

Şu demek oluyor ki, gösterim hizmeti işin içine polisi dahil etmeyi seçerse mahkemeye gidebilecek ve bu bir ceza davasına dönüşebilecek sadece Netflix, BBC News’e hiç kimseye dava açmayacağını deklare etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.