Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır? (2023)

0 1

Bugünki makalemizde sizlere Netflix Üyelik İptali Iyi mi Yapılır? (2023) ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Netflix Üyelik İptali Iyi mi Yapılır? (2023) ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Netflix üyelik iptali iyi mi yapılır? Günümüzün en popüler dijital içerik platformları içinde yer edinen Netflix, seyretme şeklimizi köktencilik bir halde değiştirdi. Televizyona olan bağlılığı neredeyse ortadan kaldıran streaming servisi, binlerce dizi, film ve belgesele tek tıklamayla erişme şansı tanıyor. Netflix’in bu açıdan beyazperde sektörüne zarar verdiğini düşünenler olsa da, normalde beyaz perdede karşımıza çıkamayacak düşük bütçeli yapımlar dünyanın her yerindeki insanlara ulaşmış oluyor.

Netflix tutarları gelen son zammın peşinden aylık 45,99 TL ile 93,99 TL içinde değişiyor. Üyelik tutarı haricinde fazladan bir maliyet yada ödeme bulunmuyor. Hangi planı seçerseniz seçin, platformun kütüphanesindeki tüm içeriklere istediğiniz vakit erişebiliyorsunuz. Netflix parasız tecrübe etme üyeliği sunmuyor, sadece ilk aydan sonrasında aldığınız hizmet hoşunuza gitmezse aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Denk pek oldukca platformun aksine, Netflix üyelik iptal etme mevzusunda son aşama esnektir. Hesabınızı çevrimiçi olarak iki tıklamayla kolayca silebilirsiniz. Hiçbir sözleşme ve taahhüt olmadığı için, abonelikten çıktığınızda herhangi bir iptal tutarı ödemezsiniz. Siz kıymetli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz bu rehberde, masaüstü ve mobilde Netflix abonelik iptali iyi mi yapılır detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Web Tarayıcısı Üstünden Netflix Üyelik İptali

 1. Netflix hesabınızda oturum açın ve bir profil seçin.
 2. Sağ üst köşedeki profil resminden Hesap sekmesine tıklayın. Burada güvenlik ve gizlilik, ödemeler, plan ayrıntıları ve oldukca daha fazlasını görebilirsiniz. netflix hesap silme
 3. Aboneliğinizi iptal etmek için Üyelik ve Ödemeler başlığının altındaki Üyeliği İptal Et düğmesine basın.netflix abonelik iptali
 4. Üyeliğinizi sonlandırmak isteyip istemediğinizi doğrulayan bir onay sayfası açılacaktır. Eğer Netflix’ten çıkmakta kararlıysanız, İptal İşlemini Tamamla butonuna tıklayın.netflix üyelik iptal etme
 5. Onay vermeniz halinde Netflix üyelik iptali geçerli faturalama döneminizin biteceği tarihte geçerli olacaktır.

Android’de Netflix Üyelik İptali

android netflix üyelik iptali
 1. Android cihazınızda Netflix uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki profil simgesine dokunun.
 2. Hesap sekmesine tıklayın ve üyeliğinizi iptal etmek için kullanmak istediğiniz web tarayıcısını seçin.
 3. Buradan, internet sayfasına gidecek ve oturum açacaksınız. Arkasından, aboneliğinizi iptal etmek için bir üst başlıktaki adımları uygulayın.

iOS’te Netflix Abonelik İptali

iphone netflix üyelik iptali

iPhone ve iPad’de Netflix aboneliğini iptal etmek oldukca kolaydır. Bu işlemi, Android’de olduğu şeklinde herhangi bir internet sayfasına gitmek zorunda kalmadan, direkt uygulama üstünden gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Netflix uygulamasını açtıktan sonrasında profil simgesine dokunun ve Hesap kısmına gidin.
 2. Üyelik ve Ödemeler altında Üyeliği İptal Et düğmesi olacaktır. Tıklayın ve işlemi onaylayın.
 3. İptal işlemini başlattığınızda, satmaca tarihiniz sona erene kadar Netflix’teki içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz.

Netflix Hesap Silme Hakkında Sorular

Profilimde Üyeliği İptal Etme Seçeneği Göremiyorum Niçin?

Yukarıdaki adımları izlemenize karşın profilinizin altında iptal seçeneği görmüyorsanız bunun sebebi başka bir hizmet üstünden faturalandırılıyor olmanızdır. Hangisi olduğundan güvenli değilseniz, Netflix hesap sayfanızı ziyaret edin ve satmaca ayrıntıları bağlantısına tıklayın.

Hesabımı Tekrardan Etkinleştirebilir Miyim?

Netflix üyelik iptali yaptıktan sonrasında hesabınızı 10 ay içinde tekrardan etkinleştirme şansınız bulunuyor. Söz mevzusu süreyi kaçırmamanız halinde seyretme geçmişiniz dahil öteki bilgiler silinmeden kalacaktır. Eğer Netflix’in size tanımış olduğu sürede hesabınızı etken etmezseniz, yeni bir üyelik açmanız gerekir.

Netflix Hesabımı Dondurabilir Miyim?

Bazı abonelik hizmetlerinde olan bu özellik, kullananların aylık ödemelerini belirli bir süre için askıya almasına olanak sağlar. Fakat Netflix’te hemen hemen bu şekilde bir seçenek yok. 2021 senesinde kontrol edilmiş olduğu duyurulan özellik, halen kullanıma sunulmuş değil.

Netflix Benzeri Platformlar

netflix benzeri platformlar

Netflix aboneliğinizi bitirdikten sonrasında yeni platformlar tecrübe etmek isteyebilirsiniz. Şu anda üye olabileceğiniz Netflix benzeri birçok gösterim hizmeti bulunmakta. Daha ilkin bu mevzuda karşılaştırmalı bir rehber hazırlamıştık. Isterseniz, buradan okuyabilirsiniz. Derhal aşağıda ise Türkiye’de etkinlik gösteren dijital gösterim platformlarından bazılarını aylık fiyatlarıyla beraber listeledik.

 • Disney Plus – 64,99 TL (Aylık)
 • BluTV – 29,99 TL (Aylık)
 • Amazon Prime Video – 7,90 TL (Aylık)
 • Exxen – Reklamlı 49,90, Reklamsız 69,90 TL (Aylık)
 • Gain – 21,90 TL (Aylık)
 • MUBI – 49,99 TL (Aylık)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.