Nintendo, 2022’nin En Çok Satan Oyunlarını Açıkladı

0 7

Bugünki makalemizde sizlere Nintendo, 2022’nin En Oldukca Satan Oyunlarını Deklare etti ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Nintendo, 2022’nin En Oldukca Satan Oyunlarını Deklare etti ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Nintendo, Japonya Switch eShop’tan en oldukça satan 30 oyunun bir listesini paylaştı. Bu yıl, şirket için hakikaten dolu dolu geçti Beş yaşını geçen Switch’in satış sayıları hala düşüşe geçmedi. Bu yıl en oldukça satan oyunlar içinde Pokemon ve Kirby benzer biçimde hususi oyunlar olsa da, beklenmedik birçok yapımda görüyoruz.

Her yıl Nintendo eShop’ta en oldukça satan oyunların resmi sıralamalarını paylaşmak bir anane haline geldi. Mesela, 2021 senesinde en oldukça satan oyun Monster Hunter Rise olmuştu. Onu, Among Us ve Pokemon Brilliant Diamond izledi. Pandemi başlangıcı olan 2020’de Animal Crossing: New Horizons listenin başını çekiyordu. Olaylı bir beş yıl geçirdik sadece Switch ciddi bir başarı elde etti.

En Oldukca Satan Nintendo Oyunları – 2022

 1. Splatoon 3
 2. Pokémon Legends: Arceus
 3. Pokémon Violet
 4. Pokémon Scarlet
 5. Monster Hunter Rise
 6. Kirby and the Forgotten Land
 7. Nintendo Switch Sports
 8. Mario Kart 8 Deluxe
 9. Overcooked 2
 10. Xenoblade Chronicles 3
 11. Kirby’s Dream Buffet
 12. Among Us
 13. Super Smash Bros. Ultimate
 14. Animal Crossing: New Horizons
 15. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 16. Minecraft
 17. Human: Fall Flat
 18. Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics
 19. Mario Party Superstars
 20. Mon-Yu
 21. eBaseball Powerful Pro Baseball 2022
 22. Together! The Battle Cats
 23. Inside
 24. Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban!
 25. Dragon Quest X Offline
 26. Dragon Quest III: The Seeds of Salvation
 27. Resident Evil 6
 28. Splatoon 2
 29. Unravel Two
 30. Undertale

Splatoon 3 En Oldukca Satan Nintendo Oyunu Oldu

Nintendo, 2022'nin En Çok Satan Oyunlarını Açıkladı

Birazcık şaşırtıcı bir halde, Japonya’da en oldukça satan Nintendo eShop oyunu Splatoon 3 oldu. Oldukca oyunculu nişancı oyunu, senenin Pokemon oyunlarını bile geçmeyi başardı. Bununla beraber, ikinci, üçüncü ve dördüncü sırada yer edinen başka hiçbir oyun bu başarıyı başaramadı; Pokemon Legends: Arceus, Pokemon Violet ve Pokemon Scarlet art arda üç sıra almayı başardı. İlk beşin sonuncu oyunu ise Monster Hunter Rise oldu.

İlk onun geri kalanı, listenin hakikaten ilginçleşmeye başladığı yer oldu. Popüler Kirby and the Forgotten Land, 2022’nin en oldukça satan altıncı oyunu ve arkasından Nintendo Switch Sports geldi. Arkasından listenin 2022’de çıkmamış ilk oyunu Mario Kart 8 Deluxe’ü görüyoruz. Dokuzuncu sırada, başka bir eski oyun olan Overcooked 2yer aldı. Nintendo’nun en oldukça satan oyunlarında 10. sırayı ise Xenoblade Chronicles 3 aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.