Overwatch 2’ye Aim Assist Eklendi

0 10

Bugünki makalemizde sizlere Overwatch 2’ye Aim Assist Eklendi ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Overwatch 2’ye Aim Assist Eklendi ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Blizzard çok oyunculu oyunu için son Overwatch 2 güncelleme notları nihayet yayınlandı. Bu bir sezon öncesi güncelleme olduğu için gelecek çoğu özelliği zaten biliyor olsak da, konsol oyuncularına özel olarak çapraz oyun da dahil olmak üzere ‘Aim Assist’ kullanma serbestliği gibi yama notlarında yazmayan bazı yeniliklere de değindik.

Yeni güncellemeyle birlikte, topluluk arasında sürekli bir tartışma konusu olan çapraz oyun lobilerinde nişan alma yardımı ise en önemli değişiklik oldu. Daha önce, PC’den Overwatch 2 oynayan arkadaşınızın lobisine konsol oyuncusu olarak katıldıysanız, PC eşleştirme havuzuna yerleştiriliyordunuz ancak nişan alma yardımcınız tamamen devre dışı bırakılıyordu ancak bu durum artık değişti.

Overwatch 2 Sesinizi Kaydedecek

Blizzard, bunun rekabetçi maçlar dışındaki tüm maçlarda denetleyici oyuncular için nişan alma desteğini etkinleştireceğini açıkladı. Çoğunlukla ‘Aim Assist’ olarak bildiğimiz nişan alma yardımının yalnızca konsollarda bulunduğu vurgulandı ve Blizzard, “bu değişikliğin dağıtımını dikkatle izleyeceğini ve gerekirse hızlıca değişimler yapılacağını” açıkladı.

Overwatch 2, Call of Duty gibi oyunlar tipik olarak açık bıraktığından, çapraz oyun lobilerinde nişan alma yardımına izin vermeyen birkaç çapraz oyun FPS oyunundan bir tanesiydi.

Ayrıca, belirli ülkelerde PC oynatıcılar için sınırlı bir ses dökümü sunumu da tanıtıldı. Artık sesli sohbete girerken, sesli sohbetin kaydedilebileceğine dair bir uyarı göreceksiniz. Bu, toksisiteyle mücadele etmeyi amaçlayan devam eden “Savunma Matrisi” girişiminin bir parçası olarak uygulanan bir değişiklik. Blizzard, “Transkripsiyonlar yalnızca takım ve maç sohbeti dahil olmak üzere genel ses kanallarındaki rahatsız edici davranış raporları için yapılır – grup ‘parti’ sohbeti hariçtir.”

Son olarak, ekibin ikinci sezonun başında daha fazla kahraman dengesi değişikliği yapmayı planladığı da açıklandı. En önemlisi, ikinci sezonda Sojourn gibi kahramanlar dengelenecek ve güçsüzleştirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.