Overwatch World Cup 2023’te Geri Dönüyor!

0 6

Bugünki makalemizde sizlere Overwatch World Cup 2023’te Geri Dönüyor! ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Overwatch World Cup 2023’te Geri Dönüyor! ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Blizzard, dünyanın dört bir yanından 36 değişik ülkeyi içerecek Overwatch World Cup 2023 planlarını duyurdu. Overwatch World Cup, ABD Birleşik Devletleri’nin Çin’i 3-0 yenerek ilk kupasını kazanılmış olduğu 2019 yılından sonrasında bir ara yaşadı. COVID-19 salgını, Blizzard’ın turnuvaya ev sahipliği yapmasını engelledi sadece kısıtlamaların ülke bazında ortadan kalkması ve Overwatch 2’nin piyasaya sürülmesiyle etkinlik planları gün yüzüne çıktı.

Yarışma, Overwatch’ın ilk lansmanını yapmış olduğu yıl olan 2016’da başlamıştı. Takımlar, Overwatch oyuncularının her ülke yada bölgeden favori oyuncularını seçtiği bir oylamayla oluşturuldu. Etkinlikte normalde eleme, grup aşaması ve final olmak suretiyle 3 basamak yer alıyordu sadece Blizzard, 2023 etkinliği için birkaç basamağı değiştirmeye karar verdi.

Overwatch World Cup 2023 Finali Sonbaharda Olacak

Ocak ayında yapılacak 1. Aşama, 36 ülke ve bölgenin seçilmesinin yanı sıra bölgesel ekiplerin oluşturulması için komite başvurularının kabul edilmesini içerecek. Aşama 2 ise; bölgesel komiteler oluşturmayı, ekip seçimini, Overwatch 2 açık turnuvasını ve peşinden elemeleri içerecek.

Overwatch World Cup Elemeleri haziran ayında yapılacak ve Blizzard’ın 2. Aşama planı tamamlanmış olacak. Dünyanın dört bir tarafındaki ülkelerden ve bölgelerden 36 ekip, 3. Aşamaya doğrusu grup aşamasına ilerleyen 16 takımla altı bölgesel eleme etkinliğinde yarışacak. Grup aşaması, karşı karşıya olacak ve dünyanın en iyi 8 Overwatch 2 takımının yer almış olduğu finaller sonbaharda yapılacak.

Blizzard, dünyanın dört bir tarafındaki Overwatch 2 oyuncularına her insanın bu yarışmaya dahil olabileceği mesajını verdi. Basit oyuncular, komiteler meydana getirmeye destek olabilir ve en iyi oyuncular, bölgesel takımlarını destekleyebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.