Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

0 15

Bugünki makalemizde sizlere Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Play Store kimlik doğrulama hatası ile karşılaştığınızda neler yapmanız icap ettiğini ve tüm ihtimaller içinde çözüm yöntemlerini bir araya getirdik. Endişelenmeyin, Google Play Store’da çoğunlukla karşılaşılan bu sinir bozucu problemi çözmek mümkün.

Google Play Store, Android kullanıcılarının telefona uygulama ve oyun indirmeleri için birincil kaynak olduğundan hatalar fazlasıyla can bunaltan. Google Play Store kimlik doğrulama hatası 2022 yılını neredeyse bitirmemize karşın hala tamamen çözülmüş değil. Aynı sorunla karşı karşıyaysanız, Android’de Google Play Store’un kimlik doğrulaması lüzumlu hatasını iyi mi düzelteceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022

Play Store’u açtığınızda, ana ekran içeriğini sizin için yüklemedi ve bunun yerine, ‘Kimlik doğrulama lüzumlu’ mesajı mı gösterdi? Google hesabınız ile tekrardan oturum açmanız lüzumlu sadece o bölümde da mı hata alıyorsunuz? Google Play Store kimlik doğrulama iyi mi yapılır anlatıyoruz:

 • 1- Yeniden Deneyin
 • 2- Hesaplarınızı Manuel Bağlayın
 • 3- Play Store’u Durmaya Zorlayın
 • 4- Google Play Store Güncellemelerini Silin
 • 5- Önbellek Temizliği Yapın
 • 6- Play Store’a Sınırsız Veri Kullanımı Sağlayın
 • 7- İnternetten APK İndirin

1- Yeniden Deneyin

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Kimi zaman, Google Play Store, Google hesabınızla bağlantı kuramadığında, uygulamada bir Kimlik doğrulama lüzumlu hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Probleminin çözülüp çözülmediğini görmek için Tekrardan Dene düğmesine dokunabilir yada uygulamayı kapatıp yine açabilirsiniz.

Bu kolay bir çözüm şeklinde görünse de, Play Store kimlik doğrulama hatası ile karşılaştığınız anda ilk olarak bunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Hem süratli hem de hatayı giderebilecek mühim bir çözüm yöntemi.

2- Hesaplarınızı Manuel Bağlayın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü
 • Adım 1: Android telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 • Adım 2: Hesaplara gidin.
 • Adım 3: Play Store ile senkronize etmek istediğiniz Google hesabını seçin.
 • Adım 4: Hesap senkronizasyonu üstüne dokunun.
 • Adım 5: Üstteki üç noktalı menüye dokunun ve Şimdi senkronize et seçeneğini seçin.

Ayarlar uygulamasını kapatın ve problemi çözüp çözmediğini görmek için Play Store’u yine açın. Bu, Play Store kimlik doğrulama hatası alan kullananların bir çok için kati çözüm olarak görülen mühim bir yöntem.

3- Play Store’u Durmaya Zorlayın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Android, kullananların acayip davranan herhangi bir uygulamayı durdurmasına olanak tanıyan kullanışlı bir zorla durdurma işlevi sunar. Bunu kullanabilir ve Google Play Store’da kimlik doğrulama lüzumlu hatasını düzeltebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

 • Adım 1: Ana ekranınızda yada uygulama çekmecenizde Google Play Store’u tanımlayın.
 • Adım 2: Uygulama simgesine uzun basın ve data düğmesini seçin.
 • Adım 3: Uygulama bilgisi menüsünden Durmaya Zorla yazısının üstüne dokunun.

Ekrandan çıkın ve Play Store’u yine açmayı deneyin. Bu yöntem ile Google Play Store kimlik doğrulama hatası tamamen ortadan kalkacak ve uygulamaya tekrardan girdiğiniz rahat bir halde oturum açabileceksiniz.

4- Google Play Store Güncellemelerini Silin

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Android telefonunuzdaki son Play Store güncellemesi, Google hesabınızın uygulama işlevini bozmuş olabilir. Bu son güncellemeyi kaldırabilir ve önceki bir yapıya geri dönebilirsiniz. Play Store kimlik doğrulama hatası 2022’de oldukca sık görmeye başlanıldığı için eski sürümlere aşağıdaki adımlarla geri dönebilirsiniz:

 • Adım 1: Play Store uygulama simgesine uzun basın ve uygulama detayları menüsüne gidin.
 • Adım 2: Üstteki üç noktalı menüye dokunun ve Güncellemeleri Kaldır‘ı seçin.

Android işletim sistemi, telefonunuzda işlevsel olacak Google Play Store’un yapınak sürümüne geri dönecek. Bu şekilde giriş yaparak yine yeni sürümü yükleyebilirsiniz.

5- Önbellek Temizliği Yapın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Google Play Store, sık ziyaret ettiğiniz uygulama sayfalarını süratli bir halde yüklemek için arka planda önbellek verilerini toplar. Kimi zaman, önbellek verilerinin aşırı yüklenmesi yada fena bir önbellek, Play Store işlevlerini etkileyebilir ve sonunda kimlik doğrulama lüzumlu hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

 • Adım 1: Android telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 • Adım 2: Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamaları gör’e gidin ve Google Play Store’u seçin.
 • Adım 3: Depolama ve önbellek menüsünü açın.
 • Adım 4: Aşağıdaki menüden Önbelleği temizle üstüne dokunun.

Telefonunuzu tekrardan başlatın ve Play Store’u yine açın. Bu şekilde, google play store kimlik doğrulama iyi mi yapılır diye sormanıza gerek kalmadan hatasız bir halde mağazaya giriş yapabilirsiniz.

6- Play Store’a Sınırsız Veri Kullanımı Sağlayın

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Android’de Veri tasarrufu modunda mısınız ve Play Store’a erişmeye mi çalışıyorsunuz? Varsayılan Veri tasarrufu modu kimi zaman agresif olabilir ve Play Store şeklinde uygulamaların internete erişmesini engelleyebilir.

Play Store uygulama detayları menüsünden, Play Store‘un Veri Tasarrufu modu açıkken bile düzgüsel şekilde emek vermesi için sınırsız veri kullanımına izin verebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz kafi:

 • Adım 1: Google Play Store’a uzun basın ve uygulama detayları menüsüne gidin.
 • Adım 2: Mobil veri ve Wi-Fi üstüne dokunun ve aşağıdaki menüden Sınırsız veri kullanımını etkinleştirin.

7- İnternetten APK İndirin

Play Store Kimlik Doğrulama Hatası 2022 Çözümü

Kimi zaman mesele Google tarafında da olabilir. Sadece, şirket problemi kendi tarafınca çözene kadar web’deki APK dosyalarına güvenebilirsiniz.

Normalde, web’den uygulama ve oyun yüklememenizi tavsiye ederiz sadece trend olan uygulamayı yada oyunu tecrübe etmek için sabırsızlanıyorsanız yasal kaynaklardan bir APK dosyası indirebilir ve Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Böylelikle Google Play Store kimlik doğrulama hatası ile uğraşmadan istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizler için Play Store kimlik doğrulama hatası 2022‘de iyi mi çözülür tüm kati çözüm şekilleri ile beraber anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan tüm sual ve problemler için aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.