Riot Hesabı Xbox’a Nasıl Bağlanır?

0 26

Bugünki makalemizde sizlere Riot Hesabı Xbox’a Iyi mi Bağlanır? ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Riot Hesabı Xbox’a Iyi mi Bağlanır? ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

13 Aralık’tan itibaren Valorant Xbox Game Pass üstünden oynanabilecek. Popüler FPS oyunu ile beraber League of Legends, Wild Rift, Runeterra ve Teamfight Tactics olmak suretiyle öteki Riot Games oyunları da Microsoft’un abonelik hizmetine geliyor. Bu yapımlara erişmek ve seçili oyunlarda üyelere hususi ayrıcalıklar ve seçkin ödüllerden yararlanmak için Riot hesabınızı Xbox profilinize bağlamanız gerekiyor.

Bu işlemi 1 Ocak 2023 geçmişine kadar yapmanız halinde, sınırı olan süreli oyun içi ödülleri de kapabilirsiniz. Peki, Riot hesabı Xbox Game Pass’e iyi mi bağlanır? Bu işlem, son aşama kolay olmakla beraber, dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı mühim noktalar içeriyor. Siz kıymetli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz bu rehberde, iki hesabı birbirine entegre etmek için izlemeniz ihtiyaç duyulan adımları sizlerle paylaşıyoruz.

Riot Games Hesabı Xbox Hesabına Iyi mi Bağlanır?

Riot Games hesabınızı Xbox hesabınıza bağlamak için Xbox Toplumsal giriş sayfasına gitmeniz gerekir. Ilkin ilişkili Xbox hesabınızda oturum açmanız, peşinden Riot Games hesabınızda oturum açmanız lazım. Bir Xbox Game Pass aboneliğiniz olduğu sürece, bu mükemmel ortaklığın ödüllerini tamamen ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. İster League of Legends ister Valorant oyuncusu olun, bu fırsattan kesinlikle yararlanmanızı tavsiye ederiz. Riot hesabınızı Xbox profilinize bağlamak için aşağıdaki adımları izlemeniz kafi olacaktır:

  1. Xbox Toplumsal giriş sayfasına gidin.
  2. Xbox hesabınıza giriş yapın ve Riot’un bilgilerinize erişmesine izin verin.
  3. ‘Hesap oluştur’ yada ‘Mevcut hesabı bağla’yı tıklayın.

Yeni bir hesap oluşturuyorsanız, belirtilen adımları izleyin. Bir hesabı bağlamak için e-postanıza gönderilen güvenlik kodunu girmeniz istenebilir. Arkasından hesaplarınız birbirine bağlanacak. Bu da, en sevdiğiniz Riot Games oyunlarına ve sunulan bonuslara parasız erişebileceğiniz anlamına geliyor. Riot hesabınızı Xbox hesabınıza iyi mi bağlayacağınız hakkında bilmenizde fayda olacak her şey bu kadar. Son olarak Game Pass üyelerinin Riot oyunlarında kazanacakları ayrıcalıklara da bir göz atalım.

Xbox Game Pass Üyelerinin Riot Oyunlarındaki Ayrıcalıkları

  • Valorant – Gizmen kontratları ekranındaki tüm ajanlar açılır, yeni çıkan ajanlara ilk günden erişim sağlarsınız. Ek olarak Harp Bileti, etkin gizmen kontratı ve etkinlik kartı ilerlemesinde yüzde 20 XP takviyesi kazanırsınız.
  • League of Legends – Şampiyon koleksiyonundaki şampiyonlar açılır ve yüzde 20 XP takviyesi kazanırsınız.
  • Teamfight Tactics – 1 yıldızlı küçük efsaneler (en yeniler dahil) ve dizilimlerini seçtiğin ekranda 4 arena görünümü açılır.
  • League of Legends: Wild Rift – League of Legends: Wild Rift ayrıcalıklarına Ocak 2023’te erişebilirsiniz. Şampiyon koleksiyonundaki şampiyonlar açılır ve yüzde 20 XP takviyesi kazanırsınız.
  • Legends of Runeterra – Koleksiyonunda ve Deste Kurucu ekranında Temeller seti açılır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.