Saints Row Yapımcısı Volition, Gearbox Çatısı Altına Girdi

0 8

Bugünki makalemizde sizlere Saints Row Yapımcısı Volition, Gearbox Çatısı Altına Girdi ile alakalı yazıyı paylaştık.Yazımızda Saints Row Yapımcısı Volition, Gearbox Çatısı Altına Girdi ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Medya holding şirketi Embracer, Saints Row’un geliştiricisi Volition‘ın faaliyetlerine devam etmek için Deep Silver’dan Gearbox Software’e taşındığını duyurdu. Geliştirici şirket, Saints Row’un yanı sıra, daha önce Red Faction ve FreeSpace oyunları üzerinde yıllar boyunca çalıştı ancak son yapımları genel olarak o kadar başarılı olmadı.

Yıllar geçtikçe Volition, önemli ölçüde çekiciliği olan bir oyun portföyü oluşturdu. En dikkate değer serisi, özellikle daha önce Grand Theft Auto’nun kendisinin topyekun bir parodisi işlevi gören Saints Row‘du. Yeni Saints Row, görünüşe göre mali açıdan başarılı olsa da, geliştiricinin yeni eviyle bir ilgisi olabilecek düz anlatımı ve ilgi çekici olmayan karakterleri nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

Volition Gelecekte ‘Başarılar Yaratacak’

Gearbox Software en çok Borderlands ile tanınıyor olsa da stüdyo, Risk of Rain 2‘de olduğu gibi bağımsız yayıncılıkla uğraşacak kadar ileri giderek, son birkaç yılda daha kapsayıcı bir yaklaşımla biraz dallandı ve genişledi. Embracer Group’un son kazanç raporu, yeni Saints Row’un beklentilerini karşılamadığını ve hayran kitlesini “kısmen kutuplaşmış” bıraktığını belirttiğinden, Gearbox artık Volition’ın kontrolünü de ele alacak.

Rapor, bu cephede fazla derinliğe inmiyor, ancak Gearbox’ın ABD merkezli deneyimli yönetim ekibinden yararlanarak Volition’da “gelecekte başarılar yaratacağını” belirtti.

Elbette hem Gearbox Software hem de Deep Silver’ın Embracer Group’un yan kuruluşları olarak faaliyet gösterdiğini belirtelim. Dolayısıyla bu hamle, fiilen yeni bir şirket tarafından satın alınmak değil, sadece farklı bir yönetim altında işine devam etmek üzere harekete geçirilmek olacak.

Buna Saints Row’un eleştirel beğeni eksikliğinin neden olduğu neredeyse kesin görünse de, aynı resmi raporda oyunun yayıncının yatırımına olumlu bir getiri sağlamasının beklendiği de belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.